18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki smutek

Żałoba w Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda w rozpaczy

22.01.2021  12:30
Andrzej Duda żegna Papcia Chmiela
Andrzej Duda żegna Papcia Chmiela Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Żałoba w Pałacu Prezydenckim. Śmierć zasłużonego, uwielbianego Polaka głęboko zasmuciła naród i prezydenta Andrzeja Dudę. Ów zdecydował się na poruszające pożegnanie. Papcio Chmiel na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Żałoba zagościła w progach Prezydenckiego Pałacu. Dziś całym krajem wstrząsnęła wieść o śmierci Papcia Chmielakultowego artysty i zasłużonego dla kraju powstańca. Andrzej Duda natychmiast zareagował na te doniesienia.

Prezydent wyjątkowo cenił autora komiksów, bowiem postanowił pożegnać go oficjalnie w mediach społecznościowych. Słowa głowy państwa łapią nas za serce. Widać, jak wielkim szacunkiem, a może i sentymentem darzył Papcia Chmiela.

Andrzej Duda żegna Papcia Chmiela

Henryk Jerzy Chmielewski odszedł w nocy z czwartku na piątek. Dlatego od razu po otrzymaniu tej smutnej wiadomości, prezydent Andrzej Duda napisał:

Na Wieczną Wartę odszedł „Papcio Chmiel”, Henryk J. Chmielewski - rysownik, autor komiksów o przygodach Tytusa Romka i A’Tomka. Żołnierz AK i Powstaniec Warszawski. Harcerz 70 WDH. Dla ludzi mojego pokolenia, dorastających kiedyś na Jego komiksach, kończy się jakaś epoka. RiP.

Mamy nadzieję, że ból rodziny zmarłego oraz wszystkich jego przyjaciół, znajomych i fanów - ukoi czas. Tylko on daje nam szansę na wyleczenie głębokich ran, które zawsze powstają po czyjejś śmierci.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze