18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja przyjechała na Facebooka

Zamach na Dudę i Morawieckiego? Zatrzymali podejrzanego!

Wojciech Kozicki
11.07.2022  10:36
Zamach na Dudę i Morawieckiego? ABW zatrzymała podejrzanego
Zamach na Dudę i Morawieckiego? ABW zatrzymała podejrzanego Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Zamach na prezydenta Dudę i premiera Morawieckiego? Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Bełchatowie mężczyznę, który w internecie nawoływał do zamordowania polskich polityków. Czy tym samym sprawdziła się przepowiednia jasnowidza Jackowskiego? Kim jest Piotr U.?

Czy Piotr U. planował zamach na prezydenta Dudę i premiera Morawieckiego? Jak podaje RMF24.pl, w Bełchatowie przez ABW został zatrzymany mężczyzna, który nawoływał do zabicia polskich polityków. Co prawda do zatrzymania doszło w czerwcu, ale dopiero teraz te doniesienia potwierdził rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. Co dokładnie planował Piotr U.?

Zamach na prezydenta i premiera? Akcja ABW

Piotr U. został zatrzymany przez ABW i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Nie przyznał się do winy i twierdzi, że jedynie wyrażał swoje poglądy na Facebooku, ale i tak usłyszał zarzuty publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa Prezydenta RP, urzędującego Prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia Prezydenta RP.

Śledztwo prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Służby nie wykluczają zatrzymania kolejnych osób.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, śledztwo zostało wszczęte 13 czerwca br. na podstawie zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach. Mężczyzna został zatrzymany 24 czerwca.

Mężczyzna za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook publikował obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w stronę urzędującego Prezydenta RP. Ponadto, Piotr U. poprzez swoją aktywność w mediach społecznościowych nawoływał do zabójstwa Prezydenta i Premiera RP oraz funkcjonariuszy policji – oświadczył Żaryn. (RMF FM)

Przypominamy, że jasnowidz Krzysztof Jackowski zapowiadał niedawno, że w swojej wizji ujrzał zamach na premiera Mateusza Morawieckiego. Czy polski Nostradamus przewidział to, do czego mógł doprowadzić zatrzymany Piotr U.?

Czytaj także