18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Jednoznaczne dowody"

Zamach w Smoleńsku? Kaczyński poznał prawdę!

25.03.2022  12:29
Kaczyński o Smoleńsku. Prawda i dowody na zamach?
Kaczyński o Smoleńsku. Prawda i dowody na zamach? Fot: Mateusz Jagielski/East News

Jarosław Kaczyński i szokujący wywiad dla grupy wydawniczej Polska Press. Czy w Smoleńsku był zamach czy katastrofa? Prezes PiS ma nowe informacje o śmierci swojego brata Lecha Kaczyńskiego. Czy sprawa wreszcie zostanie wyjaśniona i ktoś opublikuje jednoznaczne dowody?

Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie dla Polska Press wraca do niewyjaśnionych wątków katastrofy smoleńskiej. Ujawnił, że powróci temat wyjaśnienia jej przyczyn, a „sprawa będzie odpowiednio podnoszona”. Zaznaczył jednak, że nie chce, by sprawa była wykorzystywana przez totalną opozycję, „aby zmieniać temat i wrzeszczeć”.

Kaczyński o Smoleńsku. Zamach czy katastrofa?

Zdaniem Kaczyńskiego, śledztwo dotyczące katastrofy smoleńskiej miało liczne luki, co on zauważa jak były prawnik. Twierdził, że dowody są, ale nie odpowiadają na pytanie „kto?” Zapewnił za to, że dowody, z którymi się zapoznał, dają jednoznaczną odpowiedź co naprawdę stało się w Smoleńsku.

Jestem przekonany, że będą w dalszym ciągu twierdzić to, co twierdzili przez cały czas, bo przecież inaczej musieliby się przyznać do straszliwej, totalnej kompromitacji. Ale przypominam sobie jeszcze te wydarzenia z pierwszych dni, kiedy mogłem zobaczyć sceptyczne twarze wielu ludzi. I takich, którzy mówili, że zamach jest oczywistością - wyjaśnia Kaczyński.

Czy Prezes PiS ma dostęp do tajnych informacji o smoleńskim dramacie, których nie chce ujawnić?

Mam prawo dostępu jako poszkodowany do różnych śledztw, ale nie mogę wszystkiego powiedzieć. Mogę natomiast powiedzieć, że pierwszy raz po zapoznaniu się z różnymi dokumentami mam wyjaśnienie całości – powiedział Kaczyński o tajemniczej tragedii w Smoleńsku.

Czytaj także