18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie ostro

Zamkną szkoły z powodu drugiej fali pandemii? Premier się wygadał

08.10.2020  20:54
Mateusz Morawiecki o zamknięciu szkół
Mateusz Morawiecki o zamknięciu szkół Fot: Jakub Kaminski/East News

Zamknięcie szkół z powodu COVID-19 jest tematem numer jeden odkąd zaczęły one funkcjonować. Teraz premier Mateusz Morawiecki mówi, co dalej będzie działo się w tej sprawie.

Podczas konferencji prasowej, na której cała Polska została ogłoszona żółtą strefą, Mateusz Morawiecki został zapytany o to, co dalej ze szkołami? Jak wiadomo, od początku ich działalności w tym roku, ciągle słyszy się o kolejnych przypadkach ognisk, które wybuchają właśnie w szkołach. Sytuacja zaognia się z dnia na dzień.

Mimo to, na razie nic nie wskazuje na to, by placówki edukacyjne miały zostać zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki musiał skonfrontować się z pytaniem reportera, dotyczącym dalszego losu szkół. Jak się okazuje, mimo tego iż rozważane jest nawet wprowadzenie stanu wyjątkowego, w szkołach politycy nie widzą tak wielkiego zagrożenia.

Zamknięcie szkół to kwestia czasu? Premier przemówił

Jednakże, w placówkach edukacyjnych widoczna jest coraz większa absencja uczniów, których rodzice zwyczajnie boją się puszczać dzieci do szkoły. Rządzący, chcąc nie chcąc, muszą zareagować.

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych okresach. Na dzień dzisiejszy mechanizm sprawdza się nieźle, ale pandemia się rozszerza, dlatego być może trzeba będzie te obostrzenia zaostrzyć

- odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Miejmy nadzieję, że zanim politycy podejmą konkretne decyzje, sytuacja w szkołach znacząco się nie pogorszy. Dzisiejszy rekord zakażeń koronawirusem wzbudza w nas wszystkich ogromny lęk, ale nie możemy mu ulegać. Tylko rozsądek nas uratuje w obecnej sytuacji.

Przeczytaj więcej
Komentarze