18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Precedens

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym?!

16.07.2020  17:57
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym?!
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym?! Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta Polski będzie wielkim wydarzeniem. Dosłownie i w przenośni. Nieoficjalnie pojawiają się ciekawe informacje. Być może wszystko wydarzy się... Na Stadionie Narodowym!

Andrzej Duda niczym Zenek Martyniuk? Nieoficjalnie pojawiły się informacje, że zaprzysiężenie prezydenta może mieć miejsca na Stadionie Narodowym. Dotychczas wydarzenie to odbywało się zawsze w Sejmie. Dlaczego miałoby to ulec zmianie?

Nieoficjalne ustalenia RMF FM wskazują na to, że z uwagi na szalony rok 2020 - sala plenarna może nie być odpowiednim miejscem na organizację tego zwyczajowego momentu.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym?!

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję ma się odbyć na Stadionie Narodowym! Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie do końca przyszłego tygodnia.

Politycy PiS twierdzą, że jest to podyktowane względami bezpieczeństwa sanitarnego w obliczu pandemii. Na Stadionie Narodowym jest wystarczająco dużo miejsca, żeby zachować bezpieczne odstępy między wszystkimi gośćmi.

Zwyczajowo w momencie zaprzysiężenia obecne jest Zgromadzenie Narodowe, czyli połączone izby Sejmu i Senatu. Daje to w sumie minimum 560 osób. Drugie tyle zaś stanowią zapraszane obligatoryjnie osoby, np.: byli prezydenci, premierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i wyznań i kościołów w Polsce.

Zdecydowanie, takie zaprzysiężenie byłoby równie historyczne, jak minione wybory prezydenckie obfitujące w różne zaskoczenia i niespodzianki.

Przeczytaj więcej
Komentarze