18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie ma lekko

Zaprzysiężenie rządu ODWOŁANE. Koronawirus w Polsce rośnie w siłę

05.10.2020  14:48
Zaprzysiężenie rządu odwołane przez koronawirusa
Zaprzysiężenie rządu odwołane przez koronawirusa Fot: Piotr Molecki/East News

Zaprzysiężenie rządu po rekonstrukcji miało być wielkim wydarzeniem, ale obecna sytuacja epidemiczna w Polsce robi swoje. Uroczystość została odwołana z uwagi na zbyt duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od wielu tygodni w Polsce pandemia koronawirusa rośnie w siłę. Sytuacja w naszym kraju robi się na tyle patowa, że Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się zwołać sztab kryzysowy.

Miało dojść do zaprzysiężenia rządu, ale w sytuacji, w której przyszły minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek oraz wicemarszałek Sejmu są zakażeni koronawirusem - pojawiają się poważne wątpliwości.

Zaprzysiężenie rządu pokrzyżował koronawirus

Politycy widzą teraz, że koronawirus i COVID-19 to nie żarty, a zaczynają również chorować ludzie z ich otoczenia. W poniedziałek miało się odbyć zaprzysiężenie rządu, ale nie będzie ono możliwe - właśnie z uwagi na rozwój pandemii w granicach naszego kraju. 

Rzecznik rządu, Piotr Müller opowiedział, że premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zwrócił się z prośbą o odwołanie zaprzysiężenia do prezydenta Andrzeja Dudy. Oczywiście otrzymał odpowiedź zezwalającą mu na taki krok.

W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia

- napisał na swoim Twitterze Piotr Müller. 

Póki co, nie jest znany nowy termin zaprzysiężenia rządu. Być może zostanie on przeniesiony na czas nieco bezpieczniejszy. Mamy nadzieję, że wszyscy wyciągną z tej sytuacji odpowiednie nauki.

Przeczytaj więcej
Komentarze