18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec rządów?

Nocne spotkanie na szczycie. Kaczyński wziął Ziobrę na dywanik

22.09.2020  09:55
Zbigniew Ziobro na dywaniku u Kaczyńskiego
Zbigniew Ziobro na dywaniku u Kaczyńskiego Fot: Bartosz KRUPA/East News

Zbigniew Ziobro jest w poważnych tarapatach? Nocne spotkanie na szczycie z Jarosławem Kaczyńskim z pewnością mogło zaważyć na przyszłości i jego i PiS-u. Kiedy koalicja sypie się w posadach, wszystkie oczy są skierowane w jednym kierunku.

Zbigniew Ziobro odkąd postawił się Jarosławowi Kaczyńskiemu w czasie głosowania w Sejmie - jest na celowniku. Coraz głośniej mówi się o jego dymisji. Tymczasem klamka nie zapadła, a rozmowy trwają. Wygląda na to, że sypiąca się koalicja nikomu nie jest na rękę.

Przez cztery godziny w nocy Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński negocjowali. Jak podaje Fakt, Kaczyński spotkał się z Ziobrą w poniedziałek wieczorem, w willi przy ulicy Bacciarellego, która należy do Kancelarii Prezydenta. Biorąc pod uwagę czas rozmów - musiało być bardzo gorąco.

Zbigniew Ziobro na nocnym spotkaniu u Kaczyńskiego

Tabloid zapowiada, że już niedługo zostaną ogłoszone decyzje i ustalenia, które zapadły podczas nocnego spotkania. Jest to z całą pewnością "być albo nie być" dla Zbigniewa Ziobry, który do tej pory nie mógł narzekać na rozwój swojej kariery politycznej.

Koalicja jest dla czołowych polityków PiS na tyle istotna, że w tym samym czasie, kiedy Kaczyński negocjował z Ziobrą - premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Jarosławem Gowinem, liderem Porozumienia, w rządowej willi przy ulicy Parkowej. Jak na razie również nie wiadomo, co z tego spotkania ostatecznie wyniknęło.

Przypominamy, że do wiszącego w powietrzu rozpadu koalicji przyczyniło się głosowanie nad ustawą o ochronie zwierząt, tzn. piątka dla zwierząt. Nie doszło wtedy do porozumienia koalicjantów i czołowi politycy PiS zapowiedzieli koniec dotychczasowego porozumienia z uwagi na różnicę w wyznawanych wartościach. 

Nocne spotkania polityków mogą zapowiadać albo zażegnanie kryzysu albo wręcz odwrotnie - ostateczny koniec wspólnej polityki. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu przekonamy się, które rozwiązanie stanie się naszą polityczną rzeczywistością.