18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Norma

Policjanci tłuką obywateli, a Ziobro chroni agresorów. Jak zawsze

Emilia Waszczuk
22.11.2020  13:39
Zbigniew Ziobro straszy protestujących
Zbigniew Ziobro straszy protestujących Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Policjanci przebrali się za chuliganów i tłukli przypadkowych ludzi, a inni w mundurach nadużywali władzy. Właśnie dlatego nie zostaną ukarani. Zbigniew Ziobro zapowiada za to ściganie drugiej strony...

Państwo Barei w kolejnym wydaniu. W ostatnich latach w Polsce dzieją się rzeczy, których jeszcze jakiś czas temu rozum przeciętnego obywatela nie byłby w stanie ogarnąć. I w sumie nadal nie ogarnia, bo każdy kolejny news szokuje równie mocno.

W ostatnim czasie przez Warszawę przeszedł na przykład Marsz Niepodległości, na którym miedzy innymi podpalono przypadkowe mieszkanie. Policja zareagowała dopiero, gdy rzuciła się na nich banda chuliganów. Kilka dni później odbył się kolejny strajk kobiet. Wtedy nie dość, że protestujących otoczył kordon policji, to jeszcze funkcjonariusze bez mundurów bili pałkami przypadkowe osoby, a ci w mundurach niejednokrotnie nadużywali swej władzy i siły wobec pokojowo protestujących.

Ziobro będzie chronił brutalnych policjantów

Po tych wydarzeniach politycy opozycji i osoby związane z protestami, zaczęli apelować o udostępnianie zdjęć brutalnych policjantów, by ich zidentyfikować. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus pokusiła się o upublicznienie nazwiska jednego z mundurowych, który na proteście poczuł się zbyt pewny siebie i swych mięśni. Teraz każdy, kto - jak ona - odważył się przeciwstawić brutalności władzy, może zostać surowo ukarany.

Pierwszy człowiek sprawiedliwości w Polsce, czyli nie kto inny jak nasz umiłowany prokurator generalny Zbigniew Ziobro, zapowiedział, że dopadnie każdego, kto śmiał ujawnić nazwiska agresorów. Bo jego zdaniem to oni są poszkodowani.

Zagwarantowanie policjantom bezpieczeństwa, zwłaszcza tym, którzy walczą z najgroźniejszymi, najbardziej niebezpiecznymi przestępcami, jest sprawą kluczową - napisał Zbigniew Ziobro w specjalnym oświadczeniu dla mediów.

Polskie Państwo ma obowiązek chronić policjantów. Dlatego poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy - czytamy.

Co z panami tajniakami, którzy w dresach tłukli protestujących? Zdaje się, że jak zawsze w ostatnim czasie - władza nie pozwoli, by spadł im choćby włosek z głowy.