18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konferencja prasowa Ziobry

Czy rząd się rozpadnie? Ziobro: "Ku chwale ojczyzny"

Wojciech Kozicki
21.09.2020  13:04
Zbigniew Ziobro i konferencja prasowa - Zjednoczona Prawica i rozpad?
Zbigniew Ziobro i konferencja prasowa - Zjednoczona Prawica i rozpad? Fot: Piotr Molecki/East News

Czy Zbigniew Ziobro poda się do dymisji? Czy koalicja i Zjednoczona Prawica przetrwają? Tyle pytań, a tylko jeden Ziobro! Rozpoczęła się konferencja prasowa Solidarnej Polski. Co będzie dalej z polskim rządem i czy czekają nas przedterminowe wybory?

Dymisja Zbigniewa Ziobry? Rozpad Zjednoczonej Prawicy? Prokurator generalny i minister sprawiedliwości na konferencji prasowej powiedział, że napięcia wewnątrz partii są czymś normalnym. Wspominał też jak wiele dobrego koalicja zrobiła dla Polski. Czy brzmiało to jak błagalne "nie wyrzucajcie nas" skierowane do Prawa i Sprawiedliwości?

Konferencja Solidarnej Polski - będzie rozpad koalicji?

Mądrość naszej kolacji, która z istoty swojej musi wiązać się z różnymi akcentami, pozwala dojść do kompromisu w tak ważnych sprawach jak prawa zwierząt - powiedział Ziobro na konferencji prasowej.

Ziobro usprawiedliwiał Solidarną Polskę i podkreślał, że nie działali wbrew programowi PiS z 2019 roku. Podkreślał, że trzeba "szukać rozwiązań i łączyć różne racje", by jednocześnie chronić rolników. Przypomniał też, że szanuje swoich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Ziobry, chociaż Solidarna Polska nie jest w stanie w 100% realizować swojej agendy, to "najważniejsze jest dobro Polski". Podkreślał, że trzeba działać "ku chwale ojczyzny".

Jest przyszłość przed Zjednoczoną Prawicą. Ale musimy rozmawiać. Mam nadzieję, że jest jeszcze czas na rozmowę - powiedział Ziobro.

Maseczki, respiratory i Szumowski

Przy okazji Ziobro odniósł się do afery związanej z zakupem maseczek i respiratorów, w którą zamieszany jest minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił, że prawo wobec wszystkich jest równe, ale "są sytuacje, które skłaniają do szukania innych rozwiązań i działania dla dobra obywateli". Zaapelował o rozmowę na temat ustawy znoszącej odpowiedzialność karną urzędników i polityków w czasie pandemii, bo mogłaby zostać wykorzystana przez aferzystów.

Czy czeka nas dymisja Zbigniewa Ziobry? Tego minister sprawiedliwości nie ujawnił. Nie odpowiadał na żadne pytania dziennikarzy i ulotnił się natychmiast po swoim monologu przed kamerami.

 

Czytaj także