18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co za stawka!

Podwójna pensja Ziobry. Zarabia więcej niż premier i prezydent!

Emilia Waszczuk
28.02.2020  13:52
Podwójna pensja Ziobry. Zarabia więcej niż premier i prezydent!
Podwójna pensja Ziobry. Zarabia więcej niż premier i prezydent! Fot: Flickr/Kancelaria Premiera

Zbigniew Ziobro jest najlepiej opłacanym ministrem w rządzie PiS. Co miesiąc dostaje bowiem podwójną pensję, przez co zarabia więcej, niż najważniejsi politycy w państwie.

Minister sprawiedliwości dostaje co miesiąc sowitą pensję opłacaną przez podatników. Drugą, tak samo dochodową wypłatę, przelewaną ma prokurator generalny. A że obie funkcje pełni ten sam człowiek...

Zbigniew Ziobro nie ma na co narzekać. Co miesiąc wyciąga dwie pensje, a dodatkowo dostaje dodatek prokuratorski. Choć raczej nie powinien, bo ten należy się czynnym prokuratorom, a tym Ziobro nigdy nie był.

Kosmiczne zarobki Ziobry

W sumie polityk dostawać ma co miesiąc około 19 tysięcy złotych - podaje "Gazeta Wyborcza". Dla porównania premier Mateusz Morawiecki co miesiąc dostaje 14,6 tys. zł, a prezydent Andrzej Duda "zaledwie" 14 tys. zł.

Co więcej, poprzednicy Zbigniewa Ziobry, choć z tymi samymi, podwójnymi funkcjami, pobierali od państwa tylko jedną wypłatę. Zarówno Zbigniew Ćwiąkalski jak i Krzysztof Kwiatkowski zarabiali po 8,2 tys. złotych.

logo Tu się dzieje