18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zero możliwości

Co dalej z Ziobro? Dostał 3 warunki. PiS zdradza szczegóły

22.09.2020  18:40
Zbigniew Ziobro usłyszał warunki. Dostałmało czasu na decyzję
Zbigniew Ziobro usłyszał warunki. Dostałmało czasu na decyzję Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jarosław Kaczyński postawił Zbigniewowi Ziobro twarde warunki. Lider Solidarnej Polski musi zdecydować: przyjąć je, czy zniszczyć Zjednoczoną Prawicę. Są nowe informacje prosto z PiS!

Cała Polska żyje tornadem w polskim rządzie i wojną w Zjednoczonej Prawicy. W nocy z czwartku na piątek Solidarna Polska i Porozumienie sprzeciwiły się Jarosławowi Kaczyńskiemu - politycy koalicji nie chcieli głosować za "piątką dla zwierząt".

Szybko pojawiła się informacja o rozpadzie koalicji rządzącej i dymisji Zbigniewa Ziobro z Ministerstwa Sprawiedliwości. W poniedziałek najważniejsi politycy PiS debatowali, co zrobić z niepokornym politykiem, później z Ziobrą spotkał się sam Jarosław Kaczyński...

Dymisja Ziobro? Rzeczniczka PiS zdradza szczegóły

Zbigniew Ziobro usłyszał od prezesa PiS warunki, które spełnić musi, by utrzymać się w rządzie, zachować intratne posady i nie pociągnąć kolegów z Solidarnej Polski na dno. Wiadomo, że decyzja nie jest prosta i będzie kosztować ministra sprawiedliwości bardzo dużo... Zmniejszy się nie tylko jego władza, ale też poważanie wśród pozostałych polityków koalicji...

Teraz niespodziewanie rzeczniczka PiS Anita Czerwińska zdradziła kolejne informacje odnośnie rozmów Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro. I ogłosiła, kiedy cała burza ma szansę się zakończyć.

W tej chwili czekamy na decyzję, na odpowiedź Solidarnej Polski - powiedziała w Polskim Radiu 24.

To nie jest kwestia ultimatum. Odbyła się rozmowa, podczas której były omówione warunki i w tej chwili oczekujemy na odpowiedź. Myślę, że to jest kwestia najbliższych godzin, kiedy taką odpowiedź otrzymamy - poinformowała Anita Czerwińska.

Rzeczniczka PiS wyraziła też nadzieję, że Zbigniew Ziobro przystanie na warunki Jarosława Kaczyńskiego i uda się utrzymać Zjednoczoną Prawicę w całości.

Jarosław Kaczyński stawia 3 warunki. Zbigniew Ziobro pod ścianą

Czego Jarosław Kaczyński chce od Zbigniewa Ziobro w zamian za stołek w Ministerstwie Sprawiedliwości i nadzór nad prokuraturą? Jak donosi Onet, prezes PiS postawił ministrowi trzy warunki.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom RMF, wcale nie chodzi o odwołanie prokuratora krajowego. PiS ma żądać od Solidarnej Polski bezwzględnego poparcia ustawy o ochronie zwierząt. Ponadto Jarosław Kaczyński chce, by Zbigniew Ziobro i jego koledzy przystali na przyjęcie przepisu o bezkarności urzędników za "niestandardowe działania"  w czasie epidemii koronawirusa. Ziobro sprzeciwiał się temu, twierdząc, że może prowadzić do gigantycznych nadużyć.

Trzeci warunek jest czysto ideologiczny. Kilka dni temu Jarosław Kaczyński zapowiedział, że użyje wszystkich środków, by walczyć z wymyśloną przez PiS "ideologią LGBT" i szczycił się swoją homofobią. Teraz... żąda od Zbigniewa Ziobro zaprzestania nękania mniejszości LGBT".

Jak podaje Onet, Zbigniew Ziobro dostał czas na podjęcie decyzji do środy. Minister sprawiedliwości nie ma przy tym pola do negocjacji - może jedynie przyjąć warunki i zatrzymać stołek, albo je odrzucić i pożegnać się z władzą.