18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fundusz Niesprawiedliwości

Ziobro roztrwonił pieniądze. Miały trafić do ofiar przestępstw

Bartłomiej Ciepielewski
04.12.2020  14:57
Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera posłów prawicy
Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera posłów prawicy Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Miliony złotych znajdujące się na koncie Funduszu Sprawiedliwości, zamiast trafiać do ofiar przestępstw, wykorzystywane są do różnych interesów. Nikt tego nie kontroluje, a niejasne przepisy pozwalają na bezkarne wydawanie ogromnych pieniędzy.

Ostatnio z Funduszu Sprawiedliwości, który w teorii ma pomagać świadkom przestępstw i osobom pokrzywdzonym, sfinansowano portal informacyjny szczecinskie24.pl. Na stronie nie pojawia się zbyt wiele wiadomości, natomiast intensywnie promowany jest radny szczeciński Dariusz Matecki.

Zbigniew Ziobro finansuje hejterów?

Wychwalany polityk to członek PiS znany z wielu internetowych akcji hejterskich. Zarządza on profilami w social mediach takimi jak "Prawicowy Internet", "Nie chcę islamizacji Polski" lub "Popieram Rząd Prawa i Sprawiedliwości". Do najbardziej znanych akcji radnego zalicza się walkę z LGBT w Szczecinie.

Posłowie Lewicy skierowali zapytanie o powiązania polityków Solidarnej Polski z tym portalem. Jak się okazało, ze stroną współpracuje także Ośrodek Monitorowań Chrystianofobii, który ostatnio otrzymał od Ministerstwa Sprawiedliwości milion złotych. Pieniądze wykorzystano na zakup anty-aborcyjnych bilbordów, będących odpowiedzą na organizowane Strajki Kobiet. Sfinansowany ośrodek regularnie składa także donosy za wywieszanie tęczowych flag na przykład na pomniku Lecha Kaczyńskiego.

Fundusz Sprawiedliwości wspiera polityków PiS

Środki z Funduszu Sprawiedliwości w dużej mierze wydawane są bez żadnych konkursów i kontroli. Po wprowadzeniu rozporządzenia Zbigniewa Ziobry mogą one być przeznaczone na wszystko, co w teorii zapobiega przestępstwom. W praktyce można pod to podpiąć zarówno akcje edukacyjne, konferencje, jak i przeróżne strony internetowe lub instytucje medialne.