18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ambitny plan

Ziobro zapowiada zakaz adopcji dzieci przez pary homoseksualne

11.03.2021  21:20
Ziobro chce zakazać aborcji osobom homoseksualnym
Ziobro chce zakazać aborcji osobom homoseksualnym Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rząd wprowadza kolejny temat zastępczy, który przysłoni ogromne problemy w walce z pandemią. Tym razem minister sprawiedliwości zapowiedział walkę z adopcją dzieci przez osoby homoseksualne. Sęk w tym, że w Polsce możliwość takiej adopcji praktycznie nie istniała.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o nowym projekcie.

Wspólnie z panem ministrem Michałem Wójcikiem Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę, która ma w sposób skuteczny ochronić dzieci przed tego rodzaju decyzjami, które mogłyby oznaczać adopcję przez pary pozostające we współżyciu homoseksualnym - poinformował minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że dobro dziecka jest wartością nadrzędną, gwarantowaną przez polską konstytucję. Jak twierdzi szef Solidarnej Polski, naturalnym środowiskiem do wychowania dziecka jest rodzina, czyli relacja między kobietą a mężczyzną.

Ziobro chce zakazać adopcji parom homoseksualnym

Zdaniem ziobrystów obowiązujące rozwiązania mają luki prawne, które teoretycznie mogłyby umożliwić adopcję osobom homoseksualnym. Co ciekawe, w praktyce jest to i tak niemożliwe.

Brzmienie tego przepisu jest klarowne: przysposobić nie może osoba pozostająca we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci, a więc para homoseksualna nie będzie mogła adoptować dziecka - oświadczył Michał Wójcik, minister w KPRM.

Minister sprawiedliwości twierdzi, że proponowane rozwiązanie odpowiada poglądom większości polskiego społeczeństwa. Rząd ponownie odwraca uwagę od prawdziwych problemów?

Czytaj także
Przeczytaj więcej