18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

piekło zapłonęło

Prezes na wylocie?! Wojna i wielka zdrada na prawicy

Emilia Waszczuk
08.02.2021  09:53
Spisek i zdrada w Zjednoczonej Prawicy
Spisek i zdrada w Zjednoczonej Prawicy Fot: STANISŁAW KOWALCZUK/East News

Koniec rządów PiS nadciąga? Nowy sondaż daje przewagę opozycji, a Zjednoczona Prawica się sypie. W ugrupowaniu doszło do zdrady prezesa!

Dzieją się złe rzeczy w zjednoczonej Prawicy i PiS, ale nie dowiecie się tego z TVP. Telewizja publiczna milczy w sprawie pożaru hotelu i pandemicznego wyjazdu Krystyny Pawłowicz, milczy też o wojnie w rządzie. A gdyby zaczęli o tym mówić, wyborcy prawicy mogliby się mocno zdziwić.

Oto bowiem dojść miało do koszmarnej zdrady - politycy chcieli za wszelką cenę pozbyć się prezesa - donosi "Na Temat". Już ostatnio pisaliśmy o tym, że szef Porozumienia prawdopodobnie stracił stołek, później Porozumienie zawiesiło Adama Bielana w prawach członka i chce go całkowicie usunąć z partii. Ale konflikt trwa dalej.

Zdrada w PiS. Kaczyński na celowniku

Oto bowiem przeciw prezesowi Porozumienia stanąć miał prezes PiS. Po dwóch stronach w ringu stanęło dwóch Jarosławów - Gowin i Kaczyński. Który wygra? Losy Zjednoczonej Prawicy wiszą na włosku - to już kolejny raz, gdy tej grozi rozpad. Bez Porozumienia PiS nie będzie miało większości w Sejmie, więc politycy już to wykorzystują.

Albo Jarosław Kaczyński uzna zwierzchnictwo Jarosława Gowina w Porozumieniu, albo my pokażemy swoją siłę w głosowaniach

- powiedział "Gazecie Wyborczej" jeden z posłów Porozumienia.

Politycy ugrupowania są pewni - to, że Adam Bielan odważył się wystąpić przeciw Jarosławowi Gowinowi, to inicjatywa samego Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie ufa szefowi partii koalicyjnej, który już kilka razy podważał jego decyzje. Chciałby się go więc pozbyć!

Porozumienie przejdzie do opozycji?

Tymczasem już zaczyna się kolejna bitwa - chrapkę na przejęcie Jarosława Gowina i Porozumienia ma Platforma Obywatelska, jednak wiadomo, że taka strata zapewne odebrałaby władzę PiS.

Przypominam, że wspólnie z Gowinem udało nam się przesunąć wybory "kopertowe", udało się je zrobić trochę bardziej uczciwe niż miały być, przede wszystkim dużo bezpieczniejsze niż w maju ubiegłego roku. Rozmowy mają sens

- powiedział Borys Budka o ewentualnym przyjęciu gowinowców do KO.
Jak twierdzi, trzeba zrobić wszystko, by odebrać władzę PiS.