18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS upadnie?

Żegnaj prezesie. Koniec Kaczyńskiego jest już przesądzony

17.08.2021  15:04
Koniec Jarosława Kaczyńskiego?
Koniec Jarosława Kaczyńskiego? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński może pożegnać się ze swoją ciepłą posadką? Wśród wyborców zachodzą wielkie zmiany i PiS mocno na tym traci. Być może ostatnia sytuacja z lex TVN to ich gwóźdź do trumny.

Trudno wyobrazić sobie PiS bez Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego bez PiS. Jednakże polityka bywa bezlitosna, a głosy wyborców zmieniają się często pod wpływem chwili. Czyżby nadciągał koniec prezesa?

Jarosław Kaczyński chciał odpocząć na urlopie, a zamiast tego dostał mocny cios prosto w serce. Zaczęło się od wyników sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Kantar, które opublikowano w poniedziałek. Wynika z nich, że Koalicja Obywatelska dogoniła partię Jarosława Kaczyńskiego – oba ugrupowania uzyskały po 26 proc. poparcia. 

Jarosław Kaczyński zakończy karierę?

Teraz w Jarosława Kaczyńskiego uderza kolejny ranking, tym razem zaufania do polityków. Prezes PiS zanotował duży spadek, przez co przegrał prestiżowe starcie z Donaldem Tuskiem. Ten drugi jest jego odwiecznym rywalem, dlatego porażka musi boleć jeszcze mocniej.

Wicepremier w tym miesiącu zdobył 27,6 proc. pozytywnych opinii, co oznacza spadek o 6,9 pkt proc. Był to zarazem największy spadek spośród wszystkich kandydatów - być może sytuacja z lex TVN jest dla niego gwoździem do politycznej trumny.

Równolegle awans zaliczył nowy-stary szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, któremu w lipcu ufa 32,4 proc. badanych (+1,1 pkt proc.). Sondaż został przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie Onetu.

Wielkim przegranym niniejszego badania został Paweł Kukiz, któremu zdecydowanie zaszkodziło głosowanie na rzecz lex TVN. Lider ugrupowania Kukiz'15 zajął ostatnie miejsce. Najwyraźniej nie ufa mu już nikt.

logo Tu się dzieje