gra w zielone

Politycy odpalają skręty! Sejm ostro zabiera się za marihuanę

Emilia Waszczuk
18.12.2019  16:01
Sejm zajmie się legalizacją marihuany
Sejm zajmie się legalizacją marihuany Fot: shutterstock

To już pewne - Sejm zaczyna grę w zielone. Posłowie i posłanki całkiem na poważnie zajmą się marihuaną. Nie będą (chyba) palić w czasie pracy (tym bardziej że "jeszcze" to nielegalne), ale spróbują sprawić, by Polacy mogli spokojnie oddawać się tej kontrowersyjnej używce.

W środę w Sejmie powołany został zespół ds. legalizacji marihuany. Na jego czele stanie posłanka Lewicy Beata Maciejewska, która oznajmiła, że jej klub jest od tego, "żeby otwierać strefy tabu".

Ten zespół nie powstaje po to, żeby budzić jakieś wielkie emocje i powodować skandal. Ten zespołu powstaje po to, żebyśmy wreszcie położyli na stole tematy, które są i były do tej pory tematami tabu

- mówiła Maciejewska w Sejmie.

Dzisiaj w Polsce jest kilka milionów osób, które palą marihuanę i które w ten sposób mogą być uważane za kryminalistów - zauważyła. - My uznajemy, że nie ma większej różnicy pomiędzy napiciem się wina do kolacji a tym, żeby spróbować innej używki.

acf0fef0a027ffd28adca3dbe0e56e02

Co ciekawe, Sejm i świat stanęły dziś nieco na głowie - z Lewicą zbratał się poseł... Konfederacji! Dobromir Sośnierz został jednym z członków zespołu. Poza nim w składzie znaleźli się Marcelina Zawisza, Krzysztof Śmiszek, Monika Pawłowska, Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Adrian Zandberg i Paulina Matysiak (wszyscy z Lewicy) oraz Urszula Zielińska z KO.

Kiedy legalizacja?

Czy faktycznie zespół zajmie się sprawą rychłej legalizacji marihuany w Polsce? Zobaczymy. Jak na razie politycy informują, na czym skupią się ich prace. Zaczną od rozmów o marihuanie i skutkach (ekonomicznych, zdrowotnych i społecznych), jakie legalizacja mogłaby przynieść.

W momencie, kiedy dojdzie do tego, że zespół stwierdzi: "tak, przekonsultowaliśmy to; tak, chcemy, żeby powstał projekt ustawy w tym temacie", to wówczas taki projekt ustawy położymy

- poinformowała Maciejewska.

Przeczytaj więcej
Komentarze