18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

łaskawcy

Ziobro broni Dudy po ułaskawieniu pedofila: OKAZAŁ SERCE DLA OFIARY

03.07.2020  15:39
zBIGNIEW zIOBRO BRONI PREZYDENTA PO UŁASKAWIENIU PEDOFILA
zBIGNIEW zIOBRO BRONI PREZYDENTA PO UŁASKAWIENIU PEDOFILA Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

W marcu Andrzej Duda ułaskawił pedofila, teraz przekonuje, że to sprawa rodzinna, a media nie powinny się w nią wtrącać. Broni go prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który twierdzi, że darowanie kary przestępcy, to "łaska dla ofiary".

Niebezpieczny pedofil, który przez 7 lat znęcał się nad rodziną, gwałcił i molestował własną córkę, otrzymał od prezydenta prawo łaski. Andrzej Duda twierdzi, że to sprawa rodzinna i ohydztwem jest mówienie o niej. Nie widzi za to problemu w darowaniu kary przestępcy seksualnemu ani w fakcie, że ten po wyjściu z więzienia nie stosował się do wyroku sądu i mieszkał z ofiarą.

Andrzeja Dudę próbują brać w obronę kolejni politycy PiS i ich koalicjanci. Beata Szydło  stwierdziła, że wyciąganie sprawy to "podła manipulacja". Zbigniew Ziobro przekonuje z kolei, że ułaskawienie pedofila było prawem łaski zastosowanym wobec jego ofiary.

Prezydent miał serce dla ofiary

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro twierdzi, że ułaskawiając pedofila, Andrzej Duda zrobił dobrze jego córce. Dziewczyna przez lata molestowana i gwałcona przez ojca, dostała w ten sposób wspaniały prezent - oprawca może się już do niej zbliżać i z nią mieszkać...

Pedofil od pierwszego do ostatniego dnia odbył całą karę. Prezydent zastosował prawo łaski wobec prośby ofiary, która już jako osoba dorosła - po tym, jak sprawca wyszedł z alkoholizmu, wyleczył się, poprawił, zresocjalizował - chciała mieć z nim bezpośrednie kontakty

- tłumaczył Ziobro na konferencji prasowej.

Pan prezydent okazał serce dla ofiary - zapewnił - a dziś z tego powodu, że okazał serce dla ofiary i wyciągnął do niej rękę, na jej prośbę, jest piętnowany i z tego powodu fałszywie oskarżany, że rzekomo ułaskawił pedofila - dodał.
Czytaj także