18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Destrukcja sądownictwa

Ziobro chce dalej zmieniać sądy. "Trzeba być twardym"

Bartłomiej Ciepielewski
25.11.2020  17:18
Zbigniew Ziobro jest twardy?
Zbigniew Ziobro jest twardy? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Minister Sprawiedliwości poinformował o kolejnych projektach ustaw, które zmienią polskie sądy. Dokończenie reformy sądownictwa to jeden z głównych celów Zjednoczonej Prawicy. Czy praworządność zostanie pogrzebana?

Podczas konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro potwierdził informację o kontynuowaniu prac nad projektem reformującym wymiar sprawiedliwości.

Tak to prawda. W Ministerstwie Sprawiedliwości zostały już przygotowane projekty ustaw dotyczące szeroko rozumianego sądownictwa, dotyczące sądownictwa powszechnego, Sądu Najwyższego, ale też i innych pobocznych, ale ważnych aspektów działania wymiaru sprawiedliwości związanych z tymi głównymi projektami - zapewnił minister.

Zbigniew Ziobro dodał, że obecnie w kolacji trwają dyskusje nad ostateczną formą ustawy. Po zaakceptowaniu aktu przez Zjednoczoną Prawicę trafi on do Sejmu.

Ziobro nie chce być "miękiszonem"

Minister Sprawiedliwości opowiada się za utrzymaniem twardej postawy w sprawie europejskiego weta. Dodał, że weto stosowało w przeszłości wiele państw, a mimo to nie doszło do rozpadu UE.

To są negocjacje. W negocjacjach nie można być za przeproszeniem "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - podsumował Zbigniew Ziobro.

Minister uważa, że Polska broni Unię Europejską przed zamachem, wzmacniającym rolę Brukseli. Czy interesem rządu jest pozbycie się praworządności?

Czytaj także
Przeczytaj więcej