18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiemy co mu zrobi!

Ziobro srogo oberwie. Kaczyński szykuje zemstę

Wojciech Kozicki
08.01.2021  16:50
Ziobro przegiął pałę? Kaczyński szykuje zemstę za miększona
Ziobro przegiął pałę? Kaczyński szykuje zemstę za miększona Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński rządzi twardą ręką w PiS i najwyraźniej ma dość niesfornych polityków. Media ujawniają, że na jego celowniku znalazł się znowu zbuntowany Zbigniew Ziobro. Prezes chce się odegrać i zapewne ucierpi prawa ręka ministra czyli Janusz Kowalski.

Jarosław Kaczyński zasiał grozę w rządzie! Zbigniew Ziobro myślał, że może bezkarnie unijny Fundusz Odbudowy i decyzje premiera Morawieckiego. Sądził, że może bez konsekwencji używać słowa „miękiszon” i siać zamęt w Zjednoczonej Prawicy. Jako prokurator generalny chce za pomocą Trybunału Konstytucyjnego odegrać na premierze Morawieckim za wycofanie się z weta wobec unijnego budżetu i wykazać, że to rozporządzenie jest sprzeczne z polską konstytucją. Miarka się przebrała. Jak ujawnia Wyborcza, prezes PiS szykuje bolesny odwet.

Ziobro dostanie klapsa od Kaczyńskiego?

Justyna Dobrosz-Orosz pisze, że w PiS wrócił temat dymisji Janusza Kowalskiego, który jest prawą ręką Ziobry. Wyborcza nieoficjalnie podaje, że za zamkniętymi drzwiami toczy się dyskusja o politycznej zemście i odebraniu Kowalskiemu stanowiska wiceministra aktywów państwowych.

Podobno głowy Kowalskiego domaga się sam premier Mateusz Morawiecki i chce „rekompensaty za straty moralne". Najwyraźniej chce teraz pokazać za wszelką cenę, że nie jest "miękiszonem". Co więcej, od kilku miesięcy w kuluarach Sejmowych mówi się o narastającym konflikcie na linii Ziobro-Morawiecki. Zapewne sytuacja będzie coraz bardziej napięta, bo Jarosław Kaczyński zapowiedział kiedy odejdzie z polityki i wkrótce może zacząć się w rządzie krwawa walka o władzę.

Decyzja w sprawie Kowalskiego i ataku na Solidarną Polskę zapewne zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Ja już nie wiem, kim jest Zbigniew Ziobro, czy "miękiszonem", czy oszołomem. Fundusz Odbudowy to są miliardy dla Polski, na które czekamy. Te pieniądze nam są potrzebne jak tlen, a Zbigniew Ziobro dalej próbuje to wysadzić w powietrze – skomentował sprawę  wiceszef SLD  Andrzej Szejna. (Wyborcza)

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze