18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciężko o zaufanie

Ziobro inwigilował swoją żonę! Puszczał jej „szczura”

19.09.2022  17:18
Para wzięła ślub w 2011 roku
Para wzięła ślub w 2011 roku Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Miała podsłuch, była śledzona i dostała „szczura”. Patrycja Kotecka, obecnie żona ministra Ziobro, padła ofiarą działania ABW, gdy była jeszcze jego narzeczoną – możemy przeczytać w książce „Zbigniew Ziobro, prawdziwe oblicze” autorstwa Renaty Grochal.

Sprawa ma początek w 2005 roku, gdy Zbigniew Ziobro, na prośbę detektywa Jerzego Godlewskiego, przekazał mu numer do Patrycji Koteckiej, którą znał z komisji śledczej w aferze Rywina. Miała ona bliskie kontakty z Krzysztofem Rutkowskim, który rzekomo miał brać udział w prowokacji wobec Ziobry. Po tym kontakcie Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka zbliżyli się do siebie. I choć Kotecka miała nic nie wiedzieć o działaniach skierowanych przeciwko Ziobrze, obecny minister wciąż jej nie ufał. Wtedy zlecił ABW jej inwigilację.

Ziobro, według informacji z książki Renaty Grochal, obawiał się nawet, że Kotecka mogła być mu celowo podstawiona przez gang pruszkowski w celu wyciągania od niego informacji.

Znał jej każdy krok

Gdy Kotecka była inwigilowana, jej związek z Ziobro był już poważny. Według rozmówcy Grochal, para „myślała o ślubie”. Wtedy zostało wszczęte rozpracowanie operacyjne, celem sprawdzenia kontaktów narzeczonej. Była śledzona i podsłuchiwana, a sam Ziobro puścił jej kilka razy tzw. szczura, tj. fałszywą informację, żeby sprawdzić, czy wypłynie ona gdzie indziej.

Ponadto Zbigniew Ziobro miał dostęp do wszystkich ustaleń dotyczących rozpracowywania Patrycji Koteckiej, choć nie był wtedy prokuratorem generalnym, ani ministrem sprawiedliwości i nie miał do tych informacji prawa.

Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka są małżeństwem od 2011 roku.