18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes całej Polski?

Zemsta Kaczyńskiego? Ziobro sporo straci

Wojciech Kozicki
24.09.2020  15:26
Kaczyński będzie trzymał Ziobrę na krótkiej politycznej smyczy?
Kaczyński będzie trzymał Ziobrę na krótkiej politycznej smyczy? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Dymisja Zbigniewa Ziobry wydawała się nieunikniona, ale minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny raczej przetrwa. Okazuje się jednak, że Jarosław Kaczyński zamierza go w pewien sposób ukarać i Zbigniew Ziobro będzie trzymany na krótkiej smyczy…

Zbigniew Ziobro ukarany za bunt Solidarnej Polski i głosowanie ws. ustawy futerkowej? Jak ujawnił w czwartek szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, „w rządzie PiS ma pojawić się prawdziwy nadzorca, którego zadaniem jest pilnowanie ministra sprawiedliwości”. Miałby jednocześnie osłabić pozycję premiera i ukrócić zapędy Ziobry. Tym nadzorcą miałby oczywiście być sam Jarosław Kaczyński.

Ziobro kontra Kaczyński

Czy Gawkowski plecie bzdury i tworzy polityczne science fiction? Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński rzeczywiście zamierza „awansować” i wejść do rządu. Jak głoszą plotki, zostanie prawdopodobnie wicepremierem, któremu podlega Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak przypomina Polsat News, szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom w Sejmie, że taka możliwość jest brana pod uwagę.

Zdaniem Gawkowskiego, Kaczyński w ten sposób zapewni sobie spokój, bo Ziobro „nie będzie już mógł na wszystkich zbierać haków, ani mieć rozstrzygającego głosu w ważnych sprawach".

Gawkowski wyraził też oczekiwanie, że Kaczyński jako wicepremier "ukróci też zapędy Ziobry i przypilnuje, by nie mógł już tak hasać po politycznej scenie zgłaszając różne kompromitujące projekty dotyczące na przykład sfery osób LGBT, konwencji stambulskiej czy wykorzystując niezgodnie z przeznaczeniem środki z Funduszu Sprawiedliwości" – wyjaśnia Polsat News.

Prezes Kaczyński z szeregowego posła powoli stają się coraz ważniejszą personą w rządzie i wyciąga ręce po władzę. Czy to pierwsze podrygi nowej dyktatury w Polsce?