18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"niech idą"

Zjednoczona Prawica się rozpada! PIS TRACI KOALICJANTÓW

Emilia Waszczuk
05.06.2021  14:25
Koniec Zjednoczonej Prawicy? W PiS żegnają Gowina
Koniec Zjednoczonej Prawicy? W PiS żegnają Gowina Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Polska powinna rozpocząć przygotowania do przedterminowych wyborów? Ryszard Czarnecki z PiS mówi wprost: to koniec przyjaźni z Porozumieniem Jarosława Gowina.

Dziwne rzeczy dzieją się w Polskiej polityce i zdaje się, że właśnie dokonuje się to, o czym szepczą Polacy od tygodni, jeśli nie miesięcy. Nadchodzi upadek Zjednoczonej Prawicy. Przyznają to już głośno politycy PiS.

Koniec Zjednoczonej Prawicy?

Najbardziej niepokorny polityk koalicji zaczął chyba w końcu pakować walizki i żegnać się z Jarosławem Kaczyńskim oraz innymi (dawnymi) kumplami. Mowa oczywiście o Jarosławie Gowinie, którego Porozumienie silnie budowało większość sejmową w klubie parlamentarnym PiS.

Choć koalicja Zjednoczonej Prawicy się sypie, w PiS podobno się nie boją. Skąd pewność siebie? Wszak tylko dzięki Porozumieniu mieli w Sejmie wymaganą większość! Okazuje się, że wierzą, iż znaleźli nowych sojuszników.

Minął ten czas, kiedy byliśmy na musiku i los rządu wisiał na głosach Gowina. Tak już nie jest i powinien on o tym wiedzieć. Płakać po nim nie będziemy

- powiedział pewny swego Ryszard Czarnecki w rozmowie z "Super Expressem".

PiS z nowymi koalicjantami?

Kto zaś miałby bratać się z PiS? Po pierwsze to zbuntowana część Porozumienia, sprzeciwiająca się Jarosławowi Gowinowi. Na jej czele stoi Adam Bielan, który już jakiś czas temu wywołał wielką wojnę w partii.

Drugą opcją jest Paweł Kukiz, który najpierw apelował do fanów, by mu napluli w twarz, jeśli zajmie się polityką, później gardził PiS i Jarosławem Kaczyńskim, a teraz wprost przyznaje, że chce z nim robić interesy.

Pozycja negocjacyjna Gowina w ramach Zjednoczonej Prawicy słabnie i pojawiają się nowe podmioty typu Kukiz, Bielan, które będą chciały mieć wpływ na rządzenie

- mówi wprost Czarnecki.

Sam Jarosław Gowin szczerze przyznaje, że jest gotów na rozpad koalicji z PiS i ewentualne przedterminowe wybory parlamentarne. I chyba nawet ma pomysł na nowe miejsce, tym razem gdzieś w opozycji - postawił już nawet pierwszy krok w tym kierunku, popierając ich kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Czytaj także
Przeczytaj więcej