18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

światełko w tunelu

ZMIANA OBOSTRZEŃ NA MAJÓWKĘ? PiS chce odmrażać Polskę

Emilia Waszczuk
12.04.2021  10:16
Zmiana obostrzeń na majówkę? PiS chce odmrażać
Zmiana obostrzeń na majówkę? PiS chce odmrażać Fot: GRSI/Shutterstock

Wiceministra rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk zapowiada znoszenie obostrzeń i znaczne poluzowanie restrykcji w zamkniętych od dawna branżach. Odetchniemy w majówkę?

Prawie połowa kwietnia, pierwsze prawdziwie ciepłe dni, ludzie zrzucili kurtki i maseczki, a rząd jest w kropce. Obywatele nie słuchają i łamią zakazy pandemiczne, koronawirus panoszy się w kraju, a przed nami widmo jeszcze większego rozpasania społecznego.

Już za pół miesiąca majówka, Polacy czekają na odpoczynek w słońcu. Problem w tym, że w Polsce zamknięte jest niemal wszystko. Nigdzie nie można pojechać, nic zwiedzić, zakazane jest nawet zjedzenie posiłku w restauracji. Jedyne miejsce, gdzie można udać się i pobyć wśród ludzi, bez ryzyka złapania przez policję, to kościół, ale to akurat marne pocieszenie dla tych, którzy z religią nie mają wiele wspólnego.

Zmiana obostrzeń na majówkę?

Czy możliwe jest choćby częściowe, delikatne odmrożenie gospodarki na majówkę, na przykład w postaci otwarcia ogródków restauracyjnych czy hoteli w ścisłym reżimie sanitarnym? Podobno jest nadzieja, choć wiadomo, nadzieja matką głupich...

Wiceministra rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk gościła w poniedziałek rano w Radiu ZET. W rozmowie z Beatą Lubecką poinformowała, że wiosna może przynieść znaczące zmiany w obostrzeniach. Na otwarcie mają szansę nawet branże od dawna zamknięte, np. eventowa czy weselna. Już w maju czekają nas koncerty i rodzinne przyjęcia?

Ja bym szła w kierunku tego, co miało miejsce w 2020. Kiedy następowało ocieplenie, część przedsięwzięć można było organizować na otwartej przestrzeni – branża eventowa, wesela

- powiedziała Olga Semeniuk.

Mam bardzo dużą nadzieję i pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń, to również wesela będą się włączać - oznajmiła.

Czytaj także
Przeczytaj więcej