18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szczere wyznanie

ZMIANA PREMIERA? Morawiecki: jesteśmy posłusznymi wykonawcami poleceń

23.12.2020  09:14
ZMIANA PREMIERA? Morawiecki: karnie wykonujemy polecenia
ZMIANA PREMIERA? Morawiecki: karnie wykonujemy polecenia Fot: Piotr Molecki/East News

Premier Mateusz Morawiecki nie będzie dłużej szefem rządu? Polityk zdradził plany na najbliższe dni i przyznał, że czekają go trudne święta. 

W ostatnich dniach prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że chciałby, by Mateusz Morawiecki pozostał premierem do końca kadencji rządu. Teraz jednak szef rządu oznajmił, że za chwilę nastąpi wielka zmiana, a on może jedynie karnie wykonywać polecenia.

Zmiana premiera?

Czeka nas kolejny premier i rekonstrukcja rządu? Cóż, nie do końca. Premier Mateusz Morawiecki stanowiska zrzeknie się na kilka dni - a dokładniej na Boże Narodzenie. W czasie świąt szefować będzie jego żona.

W naszym domu w święta Bożego Narodzenia premierem jest moja żona. Ja i dzieci jesteśmy posłusznymi wykonawcami poleceń

- powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem".

Premier w rozmowie z dziennikiem rozprawiał o nadchodzącym Bożym Narodzeniu. Opowiadał o swoim dzieciństwie, wybieraniu choinki w lesie, magii świąt i rozdawaniu prezentów. To ostatnie pan Morawiecki robi nieco inaczej, niż nakazuje polska tradycja - w jego domu prezenty wręcza się 25 grudnia.

Smutne święta Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki mówił też o świętach tegorocznych i trudnej sytuacji pandemicznej. Wyznał, że i dla niego Boże Narodzenie nie będzie łatwe - w tym roku nie zobaczy ukochanych twarzy swoich bliskich.

Tegoroczne święta będą dla wielu z nas trudne. Tak samo jak miliony Polaków w te święta nie zobaczę wielu bliskich. Ale wiem, że tak musi być, właśnie z troski o nich - powiedział premier.

logo Tu się dzieje