18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Morawiecki następny?

Zadyma w PiS. Dworczyk wylatuje!

Wojciech Kozicki
27.09.2022  09:54
Zmiany w PiS! RMF FM: Dworczyk do dymisji.. a potem premier?
Zmiany w PiS! RMF FM: Dworczyk do dymisji.. a potem premier? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Czystki i zmiany w rządzie w PiS. Najpierw z TVP wyleciał Jacek Kurski, a teraz z rządu zostanie wyrzucony Michał Dworczyk. RMF FM ujawnia, że szykuje się głośna dymisja w PiS… na zlecenie premiera Morawieckiego? Mowa jest też już o dymisji obecnego premiera!

Ostre zmiany i cięcia w PiS. Dziennikarz RMF FM nieoficjalnie ujawnił, że Michał Dworczyk wkrótce pożegna się z rządem. Podobno sam poda się wkrótce do domysji. Ten ruch ma rzekomo wzmocnić pozycję Mateusza Morawieckiego, który w PiS staje się cuchnącym zbukiem. Padła już nawet data jego dymisji i powołania nowego premiera.

Michał Dworczyk wylatuje z rządu. Walka o władzę w PiS

Jak wynika z informacji RMF FM, „dymisja Dworczyka jest przesądzona” nawet od roku. Afera mailowa sprawiła, że dla rządu PiS jest obciążeniem wizerunkowym. Opinia publiczna poznała mroczne kulisy sprawowania władzy w Polsce i dowiedziała się jak rząd PiS steruje mediami publicznymi. Oficjalnie rząd twierdzi, że wyciek danych ze skrzynki Dworczyka to manipulacja i jest to akcja rosyjskich służb.

Premier Morawiecki do dymisji?

Nieoficjalnie mówi się, że wyrzucenie z rządu Dworczyka to szansa na wybronienie premiera Morawieckiego. Dymisja ma uspokoić przeciwników premiera i odsunąć w czasie jego dymisję. Przypominamy, że Michał Dworczyk został powołany na stanowisko szefa kancelarii premiera wraz z dojściem do władzy Mateusza Morawieckiego, w grudniu 2017 roku.

Dworczyk ma sam podać się do dymisji przy okazji najbliższych zmian w składzie Rady Ministrów, choć nadal nie wiadomo, jak głębokie one będą – podaje rmf24.pl.

logo Tu się dzieje