18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedzielski znika

Koniec Niedzielskiego! Nowy minister zdrowia wybrany

Wojciech Kozicki
08.08.2023  17:30
Adam Niedzielski zdymisjonowany. Nowy minister zdrowia wybrany przez Morawieckiego
Adam Niedzielski zdymisjonowany. Nowy minister zdrowia wybrany przez Morawieckiego Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdymisjonowany. Informację potwierdził premier Mateusz Morawiecki. Niedzielskiego zastąpi Katarzyna Sójka?

Adam Niedzielski to już nie minister zdrowia. Premier Mateusz Morawiecki przyjął jego dymisję. Szef rządu przekazał również, że stanowisko ministra zdrowia zaproponował Katarzynie Sójce. Podkreślił, że zna polską służbę zdrowia od podszewki i jest aktywnym członkiem komisji zdrowia.

Adam Niedzielski odwołany. Kim jest nowy minister zdrowia?

Jak przypomina Radio ZET, Adam Niedzielski piastował urząd ministra zdrowia od 26 sierpnia 2020 roku. Zastąpił w tej funkcji Łukasza Szumowskiego.

W tym momencie trwa szczególnie trudny czas - czas pandemii i okres, w którym musimy być szczególnie wrażliwi na jakikolwiek błąd, na jedno słowo za dużo, nawet w momencie, kiedy obnaża się kłamstwa i manipulacje strony przeciwnej. Bo tak się stało, że media i strona przeciwna tutaj dokonały absolutnej manipulacji i kłamstwa. To kłamstwo zostało udowodnione i zostało obnażone. Jednak w trakcie tego obnażania kłamstwa doszło jednocześnie do pewnego błędu i właśnie dlatego, by uwrażliwić, uczulić, by nie było dzisiaj koncentracji na tym błędzie, tylko na tym, co jest najważniejsze, a więc dobro pacjenta - od koordynowanej opieki począwszy, a skończywszy na szpitalach, które są jak najlepiej wyposażone - i zgodnie z zasadą "po pierwsze nie szkodzić, primum non nocere", taka decyzja została podjęta- oświadczył Mateusz Morawiecki.

Premierowi trochę się chyba pomerdało. Przecież WHO ogłosiła już oficjalnie koniec pandemii. Obecnie zagrożeniem są jedynie subwarianty wirusów.

Onet.pl przypomina kim jest Katarzyna Sójka. Pracowała w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i w Kępnie. Jest lekarzem z wykształcenia, absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych i praktykuje jako internistka i lekarz rodzinny.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje