Oceń
Sejm przyjął ustawę o zwiększeniu progu dochodowego do Funduszu Alimentacyjnego. Mimo to tysiące polskich dzieci i tak nie dostaną z niego pieniędzy.
Tysiące polskich dzieci nie dostaje alimentów od swoich rodziców, a w wielu wypadkach jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest Państwowy Fundusz Alimentacyjny. Aby otrzymać pieniądze od państwa, trzeba jednak spełnić szereg kryteriów, w tym, nie przekroczyć kryterium dochodowego w wysokości 725 złotych na osobę w rodzinie.
Politycy postanowili dać szansę większej ilości rodzin i uchwalili ustawę, która zwiększa próg dochodowy do ośmiuset złotych na członka rodziny. Niestety, mimo tych działań Fundusz Alimentacyjny pieniędzy i tak ogromnej liczbie obywateli nie wypłaci.
Próg 800 złotych obowiązywać ma od 1 października 2019 roku. Tymczasem już w styczniu wprowadzona zostanie podwyżka płacy minimalnej w Polsce. Nowa kwota to 2250 złotych brutto, czyli o 150 złotych więcej niż dotychczas.
Oznacza to, że osoba samotnie wychowująca dziecko i zarabiająca minimalną krajową i tak przekroczy dozwolony w Funduszu Alimentacyjnym próg dochodowy. Dodatkowe pieniądze od państwa nie będą jej się więc należały.
ZOBACZ TEŻ:
- Samotni rodzice stracą 500+, a ministerstwo tłumaczy: takie mamy prawo
- Alimenciarze na przymusowe roboty. Nowy projekt w Polsce
Oceń artykuł