18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alimenty nie dla wszystkich mimo nowej ustawy - dzieci zostaną bez pieniędzy

Redakcja
07.12.2018  14:15
Fundusz Alimentacyjny - alimenty nie dla wszystkich
Fundusz Alimentacyjny - alimenty nie dla wszystkich Fot: Shutterstock

Sejm przyjął ustawę o zwiększeniu progu dochodowego do Funduszu Alimentacyjnego. Mimo to tysiące polskich dzieci i tak nie dostaną z niego pieniędzy.

Tysiące polskich dzieci nie dostaje alimentów od swoich rodziców, a w wielu wypadkach jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest Państwowy Fundusz Alimentacyjny. Aby otrzymać pieniądze od państwa, trzeba jednak spełnić szereg kryteriów, w tym, nie przekroczyć kryterium dochodowego w wysokości 725 złotych na osobę w rodzinie.

Politycy postanowili dać szansę większej ilości rodzin i uchwalili ustawę, która zwiększa próg dochodowy do ośmiuset złotych na członka rodziny. Niestety, mimo tych działań Fundusz Alimentacyjny pieniędzy i tak ogromnej liczbie obywateli nie wypłaci.

Próg 800 złotych obowiązywać ma od 1 października 2019 roku. Tymczasem już w styczniu wprowadzona zostanie podwyżka płacy minimalnej w Polsce. Nowa kwota to 2250 złotych brutto, czyli o 150 złotych więcej niż dotychczas.

Oznacza to, że osoba samotnie wychowująca dziecko i zarabiająca minimalną krajową i tak przekroczy dozwolony w Funduszu Alimentacyjnym próg dochodowy. Dodatkowe pieniądze od państwa nie będą jej się więc należały.

ZOBACZ TEŻ:  

  • Samotni rodzice stracą 500+, a ministerstwo tłumaczy: takie mamy prawo
  •  Alimenciarze na przymusowe roboty. Nowy projekt w Polsce
Czytaj także