18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lech Wałęsa poprosił prezydenta o pomoc. Co na to Andrzej Duda?

Redakcja
04.12.2018  10:49
Duda i Wałęsa jadą do Waszyngtonu
Duda i Wałęsa jadą do Waszyngtonu Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lecha Wałęsa i Andrzej Duda zjednoczyli się w obliczu pogrzebu George’a H.W. Busha. Prezydent pomoże dotrzeć do USA legendzie Solidarności mimo napiętych stosunków między politykami.

Andrzej Duda i Lech Wałęsa nie są przyjaciółmi, jednak właśnie wydarzyło się coś, co może naprawić ich trudną relację. Politycy zjednoczyli się bowiem i razem wybiorą się na pogrzeb George’a H.W. Busha do Waszyngtonu.

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy przekazała informację, że polityk we wtorek poleci na uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta USA. Teraz okazuje się, że w Waszyngtonie towarzyszyć mu będzie nie kto inny, jak była głowa państwa, działacz Solidarności - Lech Wałęsa.

Wałęsa otrzymał oficjalne zaproszenie na pogrzeb, jednak miał problem z organizacją podróży. Zwrócił się więc o pomoc do samego Andrzeja Dudy, a ten postanowił zabrać go ze sobą - donosi “Polsat News”.

Pogrzeb George’a H.W. Busha. Uroczystości potrwają kilka dni

Były prezydent USA, George H.W. Bush zmarł 1 grudnia.  Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się już 3 grudnia i potrwają kilka kolejnych dni.

W poniedziałek jego trumna została wystawiona na widok publiczny. Pod kopułą Kapitolu zobaczyć ją może każdy obywatel jeszcze przez cały wtorek. W środę w całym kraju ogłoszona zostanie żałoba narodowa. Tego dnia w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie odprawione będą oficjalne państwowe uroczystości pogrzebowe.

ZOBACZ TEŻ: Politycy PiS podrygują na urodzinach Radia Maryja. Wspólne „Abba Ojcze” hitem internetu 

Czytaj także