18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fala hejtu na prezydenta: "Hańba i grzech ciężki. Wstyd na cały świat"

Redakcja
10.12.2018  12:16
Andrzej Duda zapalił świece na Chanuka
Andrzej Duda zapalił świece na Chanuka Fot: Twitter/Kancelaria Prezydenta

Na prezydenta Andrzeja Dudę wylała się na Twitterze fala antysemickiej krytyki. Wszystko przez to, że zapalił świeczki z okazji żydowskiego święta Chanuka.

W czasie kiedy polscy politycy zapewniają, że w kraju nie ma problemu z rasizmem i mową nienawiści, a Polacy to naród tolerancyjny, w mediach społecznościowych wylała się na prezydenta fala antysemickiego hejtu.

"Więcej na niego nie zagłosuję". "Wstyd i hańba", "Jesteśmy w Polsce, mamy katolickie święta", "wielkie dno i weź lepiej zatańcz!" - to tylko nieliczne, negatywne komentarze, które pojawiły się pod wpisem Kancelarii Prezydenta na Twitterze. Co tak rozzłościło internautów? Fakt, że prezydent Andrzej Duda zapalił świece na święto Chanuka.

Bardzo dziękuję, że możemy się w to święto Chanuki - w stulecie odzyskania niepodległości - spotkać jako wspólnota ludzi mieszkających w Polsce - powiedział Andrzej Duda w czasie uroczystości zapalenia świec.

Słowa prezydenta i dwa zdjęcia ilustrujące wydarzenie pojawiły się w niedzielę na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta na Twitterze i szybko wywołały wśród komentujących falę negatywnych reakcji.

Internautom wyjątkowo nie spodobało się, że polski prezydent świętuje żydowską uroczystość zamiast publicznie pochwalić się na przykład świecą roratną lub udekorowaniem choinki. Pod postem KP pojawiło się ponad 180 komentarzy, większość krytykująca PAD za "naganne, przynoszące wstyd Polsce" zachowanie.

"Był pan w tym tygodniu chociaż raz na roratach z lampionem?" - dopytywał jeden z internautów. Inny stwierdził, że "Żydzi plują w twarz, a nasz prezydent obchodzi ich święto".

Z komentarzy jasno wyczuć można było, że jedyne święta, jakie w grudniu w Polsce należy celebrować, to Boże Narodzenie, a wyrażanie szacunku wobec innych religii nie jest mile widziane.

Ale to nie wszystko, bo posty internautów miały mocny, antysemicki wydźwięk - za samo odpalenie świec chanukowych i okazanie sympatii Żydom prezydent stracił w oczach części wyborców, którzy już zapowiadają, że nigdy więcej w wyborach go nie poprą.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze