18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znieważył Dudę?

Sąd za wierszyk o prezydencie. Pan Paweł użył słowa na "D"

Emilia Waszczuk
28.03.2019  13:21
Andrzej Duda został znieważony?
Andrzej Duda został znieważony? Fot: Shutterstock

Paweł Jackowski odpowie przed sądem za znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy - donosi "Gazeta Wyborcza". Polityka miał obrazić krótkim wierszykiem ze słowem "d*pa" w treści.

Jak pokazać, że działania polityków nam się nie podobają? Lepiej nie pisać wierszyków... Krótką rymowankę ułożył bowiem pan Paweł Jackowski i właśnie stanął za to przed sądem.

Okazuje się, że jego niewinny z pozoru wierszyk to istna obraza prezydenta. Dlaczego? Bo w treści znalazło się słowo na "d", słynne określenie tylnej części ciała.

"Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent, ale d*pa" - brzmiała rymowanka, która pana Pawła doprowadziła aż przed oblicze Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Andrzej Duda

Andrzej d*pa to zniewaga

Rymowanka została umieszczona na dość sporej tablicy o wymiarach 30 na 40 centymetrów, z którą następnie pan Paweł poszedł protestować na trasę przejazdu prezydenckiej kolumny. Wtedy też mężczyzna został spisany przez policję, teraz, po kilku miesiącach, wezwano go do sądu.

Oskarżony twierdzi, że wcale nie chciał znieważyć prezydenta, chodziło mu tylko o to, by wyrazić swoje niezadowolenie z jego rządów.

Zgadzam się, że jest tam dosadne określenie, ale jest to de facto satyryczna rymowanka – mówił. - Nie jestem zwykłym chuliganem wznoszącym obraźliwe okrzyki na ulicach. Jestem świadomym, zaangażowanym społecznie i politycznie obywatelem, dla którego dobro Polski jest zasadniczą wartością - dodał.

Proces pana Pawła odbędzie się 17 maja. Wcześniej w sprawie przesłuchani zostaną świadkowie.

Przeczytaj więcej
Komentarze