18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uzbierała się spora sumka

Anna Zalewska pobiera kilometrówkę, ale jeździ rządową limuzyną

12.04.2019  14:02
Minister Anna Zalewska pobrała do tej pory ponad 21 ty. złotych kilometrówki
Minister Anna Zalewska pobrała do tej pory ponad 21 ty. złotych kilometrówki Fot: Flickr

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska mocno podpadła nauczycielom. Teraz może podpaść też reszcie społeczeństwa. Jeżdżenie „służbowym” autem nie przeszkadza jej bowiem w pobieraniu kilometrówki.

Nauczyciele strajkują walcząc o podwyżki a minister Anna Zalewska zamiast łagodzić konflikt zdaje się go zaogniać. Najpierw z „dużą przykrością” przyznała, że za czas strajku pedagodzy będą mieli obcinane pensje, a teraz sama została przyłapana na pobieraniu dodatku na paliwo, mimo że najczęściej podróżuje rządową limuzyną.

Anna Zalewska pobiera kilometrówkę

Minister Anna Zalewska z pobierania kilometrówki korzysta od początku kadencji. Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, do tej pobrała ok. 21 tys. złotych dodatku za paliwo. Tyle tylko, że pieniądze te mają być rekompensatą za poniesione koszty przejazdów dla osób, które jeżdżą swoimi prywatnymi samochodami. Tymczasem Anna Zalewska bardzo często porusza się samochodami rządowymi.

Kwota 21 tysięcy złotych, którą pobrała minister Zalewska w ramach kilometrówki dotyczy lat 2015-2017. Z tej sumy jedynie 4 tys. złotych to pieniądze za rok 2017. Danych za ubiegły rok nie podano.

Dlaczego Anna Zalewska pobiera kilometrówkę?

W ostatnich dniach minister Zalewską mogliśmy obserwować poruszającą się głównie samochodami rządowymi. Tymczasem, jak tłumaczy Ministerstwo Edukacji Narodowej, Anna Zalewska stara się rozgraniczać obowiązki posła i ministra. Dlatego w sprawach związanych z Ministerstwem Edukacji, podróżuje samochodami służbowymi, z kolei jako posłanka jeździ swoim prywatnym autem. I to właśnie za te dni, kiedy minister porusza własnym samochodem, pobiera kilometrówkę.

Przeczytaj więcej
Komentarze