18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nauczyciele strajkują, Zalewska ucieka? Polityk zapewnia: "to nie żadna ewakuacja"

Redakcja
05.03.2019  10:44
Anna Zalewska strajk nauczycieli
Anna Zalewska strajk nauczycieli Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Minister Anna Zalewska była gościem Konrada Piaseckiego w TVN24. Zapewniła, że traktuje nauczycieli poważnie, wszystkie jej działania są dobre, a start w wyborach do PE to nie ucieczka, bo przecież Bruksela jest blisko.

Wielki strajk nauczycieli rozpocznie się już 8 kwietnia - poinformował w poniedziałek szef ZNP Sławomir Broniarz. Protest potrwa do odwołania i może pokryć się z egzaminami ósmoklasisty i maturami.

Anna Zalewska: "traktujemy nauczycieli poważnie"

We wtorek rano minister edukacji Anna Zalewska pojawiła się w TVN24. Polityk zapewniła, ze nauczycieli traktuje poważnie i robi dla nich dużo więcej, niż jej poprzednicy.

My bardzo poważnie traktujemy nauczycieli, zasługują na coraz większe podwyżki. Musimy wyrównywać to, co nie zdarzyło się od 2012 r. - powiedziała.

Dodała również, że w historii "nie było podwyżek w takim tempie".

Zalewska o nauczycielach: zarabiają za mało

Minister edukacji zapewniła w TVN24, że rząd PiS chce zrobić dla nauczycieli jak najlepiej i negocjuje korzystne podwyżki. Przy okazji przyznała, że zarobki belfrów nie są wystarczająco wysokie.

Rząd Zjednoczonej Prawicy podkreślał, reformując edukację, że nauczyciele zarabiają za mało - mówiła. - To nie są wystarczające podwyżki. Trzeba zmienić strukturę wynagrodzenia i ewentualnie ustalić stałą podwyżkę uzależnioną od wzrostu gospodarczego - dodała.

Spytana o to, jak mają czuć się nauczyciele, jeśli jednego dnia słyszą, że nie ma dla nich pieniędzy, a drugiego dowiadują się, że rząd znalazł 18,5 miliona na rozszerzenie 500 plus, ponownie wspomniała o tym, że PiS daje im więcej niż poprzednicy i dba o ich dobro.

Anna Zalewska w PE. Twierdzi, że to nie ucieczka

Po ogłoszeniu list wyborczych PiS do Europarlamentu pojawiły się głosy, że wielu czołowych polityków próbuje ewakuować się do Brukseli po nieudanych reformach. Zdaniem niektórych jest to ucieczka przed mającymi coraz gorszą opinię o nich Polakami.

Piasecki spytał Zalewską o jej start w zbliżających się wyborach do PE. Polityk zapewniła, że jej kandydatura nie ma nic wspólnego z ucieczką, bo przecież "wszystkie jej reformy są udane".

To nie jest żadna ewakuacja, a Bruksela jest blisko. Chcę być bardzo aktywna. Wszystko zostało zaplanowane. Każdy ma swoją funkcję. Mam znakomitych wiceministrów oraz kuratorów - zapewniała.