18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z luksusów do celi. Trudne warunki "Misia" w areszcie

Redakcja
01.02.2019  10:38
Bartłomiej M. w areszcie
Bartłomiej M. w areszcie Fot: Polska Press/East News

Bartłomiej M. został zatrzymany przez CBA i przebywa w areszcie. Pupil Macierewicza jest oskarżony o korupcję i grozi muu 8 lat więzienia. Jeszcze niedawno korzystał z luksusów jako rzecznik MON, teraz musi wystarczyć mu prycza.

W poniedziałkowy poranek agenci CBA zatrzymali byłego rzecznika MON i jednocześnie pupila ministra Antoniego Macierewicza. Bartłomiej M. znany również jako "Miś", został oskarżony o zawieranie niekorzystnych dla PGZ umów i czerpanie korzyści majątkowych z pracy w MON. Miał między innymi przyjąć ogromną łapówkę na 90 tysięcy złotych!

ZOBACZ:  Macierewicz broni "Misia". "To uczciwy człowiek, rozmawiałem z Rydzykiem"

Z salonów do celi. Bartłomiej M. w areszcie

Były karierowicz z czasów ministra Macierewicza, trafił do aresztu i spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Jeśli sąd udowodni mu popełnienie zarzucanych przestępstw, z więzienia może nie wyjść nawet przez kolejnych osiem lat.

Jak Bartłomiej M. poradzi sobie w nowej rzeczywistości? W ministerstwie robił zawrotną karierę, swego czasu nawet salutowali mu żołnierze, nazywając ministrem. Znany jest także ze swego hulaszczego stylu życia. W czasie pracy z Macierewiczem zasłynął między innymi jeżdżeniem służbową limuzyną na imprezy, stawianiem ludziom drinków w klubach i oferowaniem im pracy w ministerstwie.

Teraz jednak przebywa w celi, a aresztu zdecydowanie nie można uznać za luksus. M. nie śpi od poniedziałku na wygodnym, wielkim łóżku, tylko na więziennej pryczy. Nie korzysta też z uroków życia codziennego, o imprezach, drinkach i wykwintnych daniach nie wspominając.

ZOBACZ:  Ojciec Rydzyk broni "Misia" przed sądem. Publikuje oficjalne oświadczenie

Pierwsze śniadanie "misia w celi". Zjadł serek

Dziennikarze "Super Expressu" dotarli nawet do jadłospisu "Misia" w pierwszym dniu jego pobytu za kratkami. Nie są to ani kawior, ani ośmiorniczki. Na śniadanie Bartłomiej M. musiał zjeść... zupę mleczną.

Oto cały jadłospis z pierwszego dnia za kratkami:

  • Śniadanie - zupa mleczna z ryżem, serek homogenizowany, pieczywo.
  • Obiad - kotlet mielony, ziemniaki, surówka.
  • Kolacja - kiełbasa toruńska, pieczywo, herbata.

Szczegóły pobytu "Misia" w zakładzie karnym nie są jednak znane. Beata Bańdur, rzeczniczka zakładu w Tarnowie poinformowała, że nie może ich zdradzić.

Służba Więzienna nie udziela informacji dotyczących tymczasowo aresztowanych - powiedziała.

ZOBACZ:  Dramat Macierewicza. Bartłomiej "Miś" M. w rękach CBA [MEMY]

Czytaj także