18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bartłomiej M. walczy o wolność! Miś nie wytrzymuje w areszcie?

23.05.2019  17:34
Bartłomiej M. walczy o wolność! Miś nie wytrzymuje w areszcie?
Bartłomiej M. walczy o wolność! Miś nie wytrzymuje w areszcie? Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Bartłomiej M. nie rezygnuje ze starań i próbuje opuścić areszt. Za kilka dni Sąd Apelacyjny w Warszawie będzie rozważał jego apelację i zdecyduje, czy były rzecznik MON wyjdzie na wolność.

Mijają cztery miesiące, odkąd Bartłomiej M. - były podopieczny Antoniego Macierewicza i rzecznik MON - został zatrzymany przez CBA i osadzony w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o działania na szkodę państwa i ogromne łapówki.

Pod koniec kwietnia sąd zdecydował, że po trzech miesiącach nie opuści aresztu - środek zapobiegawczy został wydłużony do 27 czerwca. M. zwany misiem jednak nie odpuszcza i chce słońce zobaczyć wcześniej.

Apelacja Bartłomieja M.

Obrońcy zatrzymanego złożyli zażalenie, które sąd w Warszawie rozpatrzy już 31 maja. Wniosek o wcześniejsze wypuszczenie M. z aresztu, wpłynął do Sądu Okręgowego w Warszawie 13 maja - podaje Wirtualna Polska.

Czy Misiowi uda się wydostać zza krat? Tego jeszcze nie wiadomo, zdaje się jednak, że postawione mu zarzuty są tak mocne, ze nie będzie to proste. Wszak nie pomogły jak na razie ani wcześniejsze starania prawników, ani wstawiennictwo (nieoficjalne) byłego szefa, ani (oficjalne) najważniejszego duchowego w kraju - Tadeusza Rydzyka.

Przeczytaj więcej
Komentarze