18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szydło atakuje PSL. Odpowiedź? Jest naprawdę ostro

Redakcja
27.02.2019  12:40
beata szydło jakub stefaniak psl
beata szydło jakub stefaniak psl Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Beata Szydło skrytykowała PSL za dołączenie do Koalicji Europejskiej. Rzecznik ludowców odpowiada: "chciwa osoba bez kompetencji".

Była premier i obecna wicepremier do spraw społecznych Beata Szydło, to już kolejny polityk PiS, który publicznie krytykuje PSL za wstąpienie do Koalicji Europejskiej. Decyzja ludowców nie spodobała się także Krystynie Pawłowicz, która nazwała opozycjonistów zdrajcami i straszyła rolników kiełkami i soją.

Szydło krytykuje PSL za "egzotyczną koalicję"

Beata Szydło skrytykowała PSL na antenie TVP Info. Polityk stwierdziła, że przystąpienie ludowców do "egzotycznej koalicji" to szok dla ich wyborców. W wieczornym programie była premier tłumaczyła, że pójście ramię w ramię z liberałami i byłymi sekretarzami PZPR może odbić się partii Kosiniaka-Kamysza czkawką i jest jedynie chęcią utrzymania się na powierzchni.

Ja się nie dziwię, że odchodzą od PSL-u, ponieważ dla wielu ludzi i dla wielu działaczy, to jest duży szok, że  ich ugrupowanie dołącza do tak egzotycznej koalicji, w której z jednej strony są byli działacze PZPR, a drugiej politycy, którzy mają bardzo liberalne podejście do wielu spraw życia codziennego, negują nawet te tradycyjne wartości - powiedziała. - To pokazuje determinację i chęć za wszelką cenę uratowania, ja mam wrażenie, liderów PSL, a szczególnie szefa PSL, któremu wydaje się, że udział w tej koalicji pozwoli mu na przetrwanie - dodała.

Ostra odpowiedź rzecznika PSL

Krytyka PSL ze strony Beaty Szydło zdecydowanie nie spodobała się członkom partii. Rzecznik ludowców Jakub Stefaniak odpowiedział na nią na Twitterze. W swojej wypowiedzi nie szczędził byłej premier gorzkich słów. Jego zdaniem pani polityk jest chciwa i "tylko przebiera nóżkami żeby doić" pieniądze.

Powiedziała chciwa osoba bez kompetencji która jako pierwsza w historii sama sobie przyznała nagrodę będąc premierem... a teraz przebiera nóżkami żeby doić w Euro - napisał.

Przypomnijmy, w czasie swoich rządów premier Beata Szydło przyznała politykom PiS ogromne nagrody. Sama sobie zapewniła wtedy premię w wysokości 65 tysięcy złotych!

Przeczytaj więcej
Komentarze