18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sondaż

Beata Szydło prezydentem?! Polacy przemówili

30.05.2019  10:08
Beata Szydło prezydentem?! Polacy przemówili
Beata Szydło prezydentem?! Polacy przemówili Fot: Wikipedia

Sondaż nie pozostawia złudzeń. Polacy odnieśli się do tego, czy Beata Szydło triumfująca w wyborach do Parlamentu Europejskiego, powinna być prezydentem.

Beata Szydło była zdecydowanie największym zwycięzcą wyborów do Europarlamentu. Szybko i nieoficjalnie pojawił się koncept, że skoro Polacy tak licznie na nią zagłosowali to może powinna zostać prezydentem. Sondaż nie pozostawia złudzeń.

Beata Szydło prezydentem? Nie tym razem!

Chociaż Beata Szydło ma powody do dumy, to w wyborach prezydenckich najwyraźniej nie ma czego szukać. Z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl wynika jasno, że rodacy nie widzą jej na tym stanowisku.

Wszyscy usłyszeli jedno pytanie: "Kto byłby najlepszym kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku?". Jak się okazuje, mimo tego iż w wyborach do Parlamentu Europejskiego zagłosowało na nią aż 524 951 osób to w wyborach prezydenckich mogłaby liczyć jedynie na 7,3 proc. głosów.

Najwięcej osób (ponad 30 proc.) na stanowisku prezydenta w 2020 roku wciąż widzi obecną głowę państwa - Andrzeja Dudę. Popierają go najczęściej mężczyźni, osoby w wieku 25-34 lat, posiadające wykształcenie zasadnicze zawodowe oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości i wsi.