18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedroń zamknie wszystkie kopalnie w Polsce. "Mamy lokalny wiatr i patriotyczne słońce"

Redakcja
14.12.2018  14:42
Robert Biedroń - powstaje jego partia polityczna. Są już pierwsz postulaty i program, a wkrótce pojawi się nazwa. Sondaże mu sprzyjają
Robert Biedroń - powstaje jego partia polityczna. Są już pierwsz postulaty i program, a wkrótce pojawi się nazwa. Sondaże mu sprzyjają Fot: Piotr Matusewicz/East News

Robert Biedroń kontra smog w Polsce. Czy Polacy będą mieć najczystsze powietrze w Europie? Były prezydent Słupska zapowiedział start w wyborach i obiecał, że jeśli wygra, nastąpi zamknięcie wszystkich kopani węgla w Polsce. Walka ze smogiem to jego pierwszy postulat polityczny.

Robert Biedroń zaznaczył na Twitterze, że rezygnacja z węgla nie nastąpiłaby od razu. Jego partia polityczna dokonałaby tego do 2035 roku. Promowane byłyby odnawialne źródła energii, a górnicy dostaliby wsparcie ze strony państwa.

Biedroń, jak już wcześniej zapowiadał, chce wyprowadzić religię ze szkół. Wspominał w jednym z wywiadów, że chciałby aby Kościół miał odebrane w Polsce pieniądze i przywileje. Obiecał także dofinansowanie służby zdrowia, odpolitycznienie państwowych spółek i uzupełnienie sieci kolejowej.

Poznan.wyborcza.pl podaje, że nowa partia Biedronia zaczyna budować już lokalne struktury. Kongres założycielski odbędzie się 3 lutego (Warszawa, Torwar). Podane zostaną wówczas nazwa partii oraz logo.

ZOBACZ TEŻ: Anna Grodzka zbiera na operację. Wspiera ją Biedroń

 Robert Biedroń śpiewa Britney Spears i wsadza nogi w brudne pieluchy:

Czytaj także