18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ta konferencja rozjuszy prawicę

Biedroń zaatakował Kościół pod Jasną Górą

06.05.2019  19:37
Biedroń w Częstochowie o atak na polski Kościół - wywołał burzę
Biedroń w Częstochowie o atak na polski Kościół - wywołał burzę Fot: Jan BIELECKI/East News

Robert Biedroń i partia Wiosna zapowiadają, że po wyborach wezmą się za rozdział państwa od Kościoła w Polsce. Ukochany Krzysztofa Śmiszka zwołał konferencję prasową w Częstochowie u stóp Jasnej Góry, a jego przemówienie rozwścieczy prawicowych polityków.

Robert Biedroń i partia Wiosna wywołali burzę, gdyż ich kontrowersyjna konferencja odbyła się w Częstochowie na alei Sienkiewicza prowadzącej na Jasną Górę. Nie każdemu zapewne przypadły do gustu głoszone w takim miejscu hasła „świeckie państwo”, „szkoła bez religii” i „opodatkowanie Kościoła”.

Jesteśmy w symbolicznym miejscu. Miejscu, które dla wielu osób wierzących jest ważne, a nawet niezwykle ważne. Miejscu, które dzisiaj zbyt często kojarzy się z polityką, a coraz rzadziej z wiarą. Miejscu, w którym coraz częściej widzimy klęczących polityków – powiedział Robert Biedroń na konferencji prasowej w Częstochowie. (wyborcza.pl)

Biedroń kontra Kościół

Biedroń nie mógł oczywiście nie zaatakować prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził, że kto podnosi rękę na konstytucję, podnosi ją też na Polaków. Przy okazji odniósł się do przemówienia redaktora naczelnego Liberte Leszka Jażdzewskiego, która porównał polski kościół do świni lubiącej zapasy w błocie. Jego wypowiedź nazwał „odważną i słuszną”.

Albo mają odwagę bronić europejskich wartości, albo bronią Kościoła. Albo pilnują państwa świeckiego, albo usadzają ojca Rydzyka na tronie. To jest wybór cywilizacyjny. Wiosna staje po stronie świeckiego państwa, europejskich wartości i konstytucji. Politycy, którzy mieszają swój prywatny światopogląd, klękają przed biskupami, nie są politykami europejskimi. Wszystko im się pomieszało. Oni są średniowieczem – mówił dalej Biedroń. (wyborcza.pl)

Biedroń dodał również, że szanuje Kościół i jego autonomię, dlatego oddzieli go od państwa. Wyjaśniał przy okazji czym jest pakiet „Świeckie Państwo”.