18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dla Wiosny nadchodzi zima?

Biedroń chce aborcji w Polsce: "To nie jest człowiek"

22.03.2019  20:21
Biedroń chce zakończyć "piekło kobiet" i dać im swobodny dostęp do aborcji
Biedroń chce zakończyć "piekło kobiet" i dać im swobodny dostęp do aborcji Fot: PRZEMYSLAW JACH/REPORTER/East News

Robert Biedroń w sondażach furory już nie robi, a powiew Wiosny nieco osłabł. Ten wywiad może sprawić, że dla ugrupowania byłego prezydenta Słupska może nadejść zima. On sam twierdzi jednak, że w partii "wszystko rośnie".

Już na początku programu "Wydarzenia i Opinie" Bogdan Rymanowski zwrócił uwagę, że partia Wiosna radzi sobie gorzej w sondażach. Robert Biedroń z uśmiechem stwierdził, że skoro przyszła wiosna, to ludzie myślą o miłości, a nie o polityce. Bliżej lata będą podobno „bardziej skupieni”.

Biedroń uważa, że Wiosna o wynik w wyborach bać się nie musi, skoro ma w ekipie takie osoby jak np. Monika Płatek i Scheuring-Wielgus. Uważa je za "wielkie nazwiska w polskiej polityce" i "elitę polityczną".

Wiosna Biedronia - kontrowersyjny program

Przypomniał, że Wiosna walczy o rozdział państwa od kościoła, równouprawnienie kobiet i mężczyzn oraz dobre powietrze. Oczywiście pochwalił deklarację LGBT, która podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Chciałby rozszerzyć ją na cały kraj.

Pary homoseksualne i adopcje dzieci

Lider partii Wiosna chciałby, aby pary homoseksualne mogły adoptować dzieci w Polsce. Jego zdaniem w kraju obecnie kilkadziesiąt tysięcy dzieci wychowywanych jest przez pary jednopłciowe. Twierdzi, że walczy o legalizację takich adopcji nie dla tych par, ale w interesie dzieci.

Rymanowski przeczytał mu list osoby, która była wychowywana przez parę homoseksualną. Wyznała, że „czuła pustkę, bo dzieci potrzebują mamy i taty”. Ten argument jednak Biedronia nie przekonał. Przy okazji stanął w obronie Pawła Rabieja, który otwarcie mówił o planach legalizacji adopcji dzieci przez pary homoseksualne w Polsce.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Biedroń opublikował w sieci swoje zdjęcie w charakterystycznych skarpetach, wspierając dzieci z zespołem Downa. Patryk Jaki skrytykował go, że wspiera aborcję i zabijanie takich dzieci. Biedroń problemu w tym nie widzi.

To jest kwestia języka, który został zawłaszczony przez prawicę, która dzisiaj płód nazywa życiem, próbuje manipulować tym językiem. My w tej kwestii mamy jasne stanowisko, żądamy prawa do przerywania ciąży do 12 tygodnia, tak jak w całym cywilizowanym świecie. Piekło kobiet musi się skończyć – powiedział Robert Biedroń w programie „Wydarzenia i Opinie”.

Rymanowski zapytał go, czy można solidaryzować się z chorymi dziećmi i być zwolennikiem aborcji. Biedroń uznał pytanie za manipulację. Uważa, że w brzuchu matki do 12 tygodnia ciąży jest jedynie płód, a nie dziecko.

To nie jest człowiek. Polecam lekcje biologii – powiedział Biedroń.

Jednocześnie twierdzi, że dzieci z zespołem Downa mają prawo się rodzić. Kobieta musi mieć jednak wybór.

Czytaj także