18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Senator nie przeprosi

Polityk PiS chce "oczyścić Polskę z niegodnych ludzi"

11.04.2019  12:10
Senator PiS mówił o "oczyszczaniu Polski", a wkrótce wyborcy mogą oczyścić PiS z niego
Senator PiS mówił o "oczyszczaniu Polski", a wkrótce wyborcy mogą oczyścić PiS z niego Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Obchody rocznicy smoleńskiej w atmosferze skandalu. Senator PiS Grzegorz Bierecki mówił o „oczyszczaniu Polski z pewnych ludzi”. Nie zamierza przepraszać, chociaż zasugerował mu to nawet Joachim Brudziński.

Kontrowersyjny polityk PiS Grzegorz Bierecki mówił o oczyszczaniu Polski z określonej grupy ludzi i wywołał tym burzę. Tomasz Siemoniak zarzucił mu, że używa języka NSDAP. Szef MSWiA Joachim Brudziński sugeruje, by senator przeprosił, ale najwyraźniej na skruchę nie ma co liczyć.

I nie ustaniemy aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej – powiedział Bierecki podczas obchodów.

Bierecki próbuje się oczyścić

Bierecki przepraszać nie ma zamiaru i uważa, że wypowiedź została wyjęta z kontekstu. Tłumaczy, że mówił o osobach, które naruszały żałobę, robiły krzyże z puszek i sikały na znicze. Uważa, że za takie zachowanie należy się wykluczenie ze wspólnoty. Oczyszczenie należy rozumieć jako potępianie i odrzucenie. Prawo i Sprawiedliwość powinno się teraz obawiać, że przy okazji wyborów, Polacy zechcą oczyścić sejmowe ławy z takich polityków jak Bierecki.

bierecki
Przeczytaj więcej
Komentarze