18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityk nie widzi problemu

Black Hawk jak taksówka. Brudziński wozi się policyjnym śmigłowcem

13.05.2019  14:41
Joachim Brudziński traktuje Black hawki jak taksówki
Joachim Brudziński traktuje Black hawki jak taksówki Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Minister Joachim Brudziński postanowił się pokazać i na rządowe uroczystości poleciał policyjnym śmigłowcem. Black Hawk S-70i zdaje się wygodniejszy niż taksówka, a nawet rządowa limuzyna.

Latanie rządowym samolotem i jazda limuzyną SOP to już przeżytek. Przejechania Polski w państwowym aucie może być wręcz niebezpieczne, biorąc pod uwagę fakt, że kierowcy SOP mają ostatnio wyjątkowo dużo problemów z rozbijaniem swoich maszyn. Z kolei wykorzystywanie samolotów zbytnio zwraca uwagę, zwłaszcza że wiadomo już, jak dużo kosztują państwo takie loty.

Jak więc poradzić sobie z przebyciem kilkuset kilometrów? Jeśli jesteś ministrem, nie będzie to stanowić większego problemu. Jest bowiem policja i Black Hawki. Bo antyterrorystom śmigłowce na pewno nie są tak potrzebne, jak politykom.

Brudziński wozi się Black Hawkiem

Właśnie nowym, zakupionym w 2018 roku Black Hawkiem latał sobie w sobotę Joachim Brudziński. Minister wybrał się nim na Pomorze, do Choszczna. Lądował na boisku, gdzie akurat dzieci grały sobie w piłkę nożną. W przypływie dobroci pozwolił im maszynę obejrzeć.

Brudziński twierdzi oczywiście, że wszystko jest w porządku. Policja ma limit i musi godziny wylatać. Nie ważne, że robi to, by politykom było wygodniej...

Brudziński grilluje z prezesem

Przypomnijmy, wcześniej, w niedzielę, Brudziński pochwalił się na Twitterze zdjęciami z grilla i wędkowania z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes miał nawet sam złowić dwie rybki, choć na fotografiach żadnej wędki nie widać. 

Po wszystkim minister Brudziński zareagował na pierwsze oskarżenia o traktowanie Black Hawka jak bezpłatnej taksówki i zapewniał, że na popołudniowy, niedzielny wypad wybrali się z prezesem prywatnym samochodem.

joachim Brudziński wozi się Black Hawkiem
Joachim Brudziński wozi się Black Hawkiem
Przekazanie policji smiglowcow S-70i Black Hawk
Przekazanie policji smiglowcow S-70i Black Hawk