18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ziobro aresztuje choinkę za bombki? W Krakowie kazali rozebrać drzewko

Redakcja
19.12.2018  11:41
Ziobro aresztuje choinkę za bombki z napisem konstytucja
Ziobro aresztuje choinkę za bombki z napisem konstytucja Fot: Facebook/Krakowscy sędziowie/

W budynku Sądu Okręgowego w Krakowie stanęła w poniedziałek choinka. Jeszcze tego samego dnia pracownikom rozkazano zdjąć z niej bombki, bo ozdobione były napisem "konstytucja".

Po tym, jak sędziowie dowiedzieli się, że noszenie w pracy koszulek z napisem "konstytucja" jest niezgodne z prawem - więc niekonstytucyjne - znaleźli nowy sposób na pokazanie, jak ważna jest dla nich ustawa zasadnicza i jej przestrzeganie. W siedzibie sądu w Krakowie stanęła choinka. Na niej bombki z kontrowersyjnym (zdaniem części polityków) napisem.

Na Facebooku "Krakowskich sędziów" pojawiły się zdjęcia świątecznego drzewka i nagranie, na którym widać, jak pracownicy małopolskiej placówki je przyozdabiają. Większość ubrana była w koszulki z napisem "konstytucja" ale znane logo widniało nie tylko na ubraniach - pojawiło się też na części bombek.

Jak się okazało, inicjatywa sędziów nie spodobała się komuś "na górze" bo jeszcze tego samego dnia dyrekcja sądu miała nakazać zdjęcie z choinki obrazoburczych bombek i zabezpieczenie monitoringu.

W rozmowie z serwisem Onet.pl, sędzia Dariusz Mazur z Sądu Okręgowego w Krakowie wyjaśnił, dlaczego bombki "przyozdobione konstytucją" pojawiły się na choince.

Chcieliśmy wyleczyć KRS i władze naszego sądu z pewnej "konstytucjofobii - powiedział. - Podobno został zabezpieczony monitoring z naszego ubierania choinki, zapewne do wykorzystania, by nam zrobić dyscyplinarki - dodał w rozmowie.

Sytuacja wywołała oburzenie części polityków opozycji, którzy ironicznie zauważają, że Zbigniew Ziobro i jego ludzie chcą aresztować choinkę i zawieszone na niej ozdoby.

ZOBACZ TEŻ:

Czytaj także