18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spirala hejtu?

Borys Budka zaatakowany i POBITY! Jego żona nie może się dodzwonić

22.09.2023  12:44
Borys Budka pobity
Borys Budka pobity Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, Borys Budka został pobity w Katowicach. To szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej i „jedynka” na katowickiej liście KO. Sprawą zajmuje się już policja.

Borys Budka, sławny polityk opozycji, szef klubu parlamentarnego KO i „jedynka” na ich katowickiej liście, został bestialsko napadnięty i pobity na parkingu podziemnym Galerii Katowickiej w Katowicach. Do zdarzenia miało dojść, gdy polityk wysiadał z samochodu.

Na pewno został uderzony, uszkodzono mu telefon komórkowy. Podobno jeden z atakujących został już namierzony przez policję - mówi jeden z działaczy PO w rozmowie z „GW”.

Borys Budka pobity w Katowicach. Sprawą zajmuje się policja

Jak pisze Onet, redakcja portalu kilkukrotnie próbowała skontaktować się z pokrzywdzonym Borysem Budką, ale jego telefon nie odpowiada. Taki sam problem ma jego żona, Katarzyna Budka - „Coś się musiało stać, bo to nie jest normalna sytuacja”, powiedziała w rozmowie z Onetem.

Jeśli był w galerii, to był tam po prostu zaparkować, bo obok jest siedziba regionu, do której miał jechać - mówi Katarzyna Budka dla Onetu.

Wszystko wskazuje na to, że telefon Budki został zniszczony i dlatego nie da się z nim połączyć. Rzecznik śląskiej PO, Łukasz Borkowski, stwierdził, że „napad na Borysa Budkę to efekt rozkręcającej się fali hejtu i agresywnego języka w polityce”. Jeden ze sprawców pobicia miał już zostać zatrzymany przez policję.

Borys Budka jest pierwszy na katowickiej liście KO w tegorocznych wyborach parlamentarnych. W tym samym okręgu stratuje premier Mateusz Morawiecki.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje