18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Objechał prezesa

Bronisław Komorowski komentuje wybory do PE. Szpila dla PiS

27.05.2019  11:53
Bronisław Komorowski komentuje wybory do PE. Szpila dla PiS
Bronisław Komorowski komentuje wybory do PE. Szpila dla PiS Fot: Flickr

Bronisław Komorowski wbił konkretną szpilę PiS-owi po jego triumfie w wyborach do PE. Stwierdził, że głosowali na nich ludzie... niepłacący podatków. Najwyraźniej okazali się oni być wyjątkowo liczną grupą. 

Były prezydent Bronisław Komorowski postanowił skomentować triumf Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mimo tego, że Koalicja Europejska też mogła pochwalić się całkiem ładnym wynikiem - to i tak polityk postawił bardzo mocną tezę o niekwestionowanych zwycięzcach wyborów.

Bronisław Komorowski o wygranej PiS

Według Komorowskiego PiS wygrał w kręgach, które... nie płacą w Polsce podatków! 

Jest charakterystyczne i warte przeanalizowania to, że PiS wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. Dla Koalicji Europejskiej kierunkiem prawidłowym jest skierowanie swojej oferty do tych, którzy płacą podatki - stwierdził, wbijając szpilę prezesowi Kaczyńskiemu i jego ugrupowaniu.

Wydali gigantyczne pieniądze na propagandę, w postaci choćby Telewizji Publicznej - powiedział również, atakując PiS z innej strony.

Widać, że w ten sposób postanowił osłodzić sobie gorycz porażki. Chociaż Koalicja Europejska jej de facto nie poniosła, to mimo wszystko przegrana z PiS na pewno dała im się we znaki. Tym bardziej, że momentalnie posypały się mocne komentarze ze strony wygranych. Krystyna Pawłowicz zamieściła nawet całą relację z tego wydarzenia. 

38 procent to wspaniały wynik, bardzo mocny, ale KE musi przemyśleć, w czym PiS okazało się lepsze. Celem niewątpliwie jest wygranie wyborów jesiennych - mówił.

Dodatkowo, za jedną z przyczyn porażki ugrupowania uznał on słabość PSL, które w wyborach w obszarach wiejskich z kretesem przegrało z PiS-em.

Przeczytaj więcej
Komentarze