18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili koszty i pensje zarządu

Kaczyński wstrzymał budowę CPK? Kto bogatemu zabroni...

Wojciech Kozicki
07.11.2022  21:40
Budowa CPK wstrzymana? PiS komentuje informacje Wprost
Budowa CPK wstrzymana? PiS komentuje informacje Wprost Fot: Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Na jakim etapie jest Centralny Port Komunikacyjny? Okazuje się, że sztandarowa inwestycja PiS może zostać anulowana. CPK do kasacji? Przy okazji padają pytania ile do tej pory kosztowała budowa CPK i ile zarabia zarząd.

Realizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego stoi pod znakiem zapytania? „Wprost” ujawnia, że decyzję o skasowaniu inwestycji może wkrótce wydać sam Jarosław Kaczyński z powodu zapowiadanych cięć finansowych. Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK,  oraz rzecznik rządu i pełnomocnik rządu ds. CPK zdementowali doniesienia prasowe, ale…

Budowa CPK, koszty i zarobki zarządu

Jak wynika z informacji Wprost, Kaczyński jak na razie zdecydował o wstrzymaniu budowy CPK. Miał również zdecydować, że wszystkie resorty, oprócz Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, powinny teraz pilnie szukać oszczędności.

Najkrótsza odpowiedź jest taka, że jest to informacja wyssana z palca. Ten sensacyjny fake news jest sformułowany na podstawie anonimowego źródła, tym bardziej trudno się do niego odnieść na poważnie – powiedział Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK. (Money.pl)

Skasowanie CPK byłoby finansową masakrą. „Rzeczpospolita” w wakacje ujawniła, że nowy port lotniczy mający zastąpić Okęcie wciąż widnieje tylko na papierze, ale kosztował nas już prawie 250 milionów złotych. W założeniach lotnisko ma zacząć funkcjonować w 2027 r.

W spółce, która na koniec grudnia ub. roku zatrudniała 493 osoby (w ciągu roku zatrudnienie zwiększyło się o 235 osób), dużą część kosztów stanowią wynagrodzenia. Według sprawozdania finansowego CPK, jego 3-osobowy zarząd zarobił w 2021 r. 2 mln 62 tys. zł, natomiast wynagrodzenie członków rady nadzorczej wyniosło 144,7 tys. zł – podaje RP.pl.

Czytaj także