18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Założyciel San Escobar powraca

Burżuj Waszczykowski skarży się na LOT. Takie warunki nie dla polityka

25.04.2019  16:24
Witold Waszczykowski skarży sie na LOT
Witold Waszczykowski skarży sie na LOT Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Witold Waszczykowski poskarżył się na skandaliczne warunki w samolocie LOT. Polityk stwierdził, że osoby jego pokroju nie powinny "tak" latać.

Witold Waszczykowski zasłynął stworzeniem nowego państwa - tak, to on stoi za wymyśleniem San Escobar - i choć ministrem dawno już nie jest, trudno o nim zapomnieć. Tym bardziej, że czasem o sobie przypomina. Tak jak teraz, gdy po turecku siedział w drodze do Brukseli. Podobno.

San Escobar

Waszczykowski skarży się na warunki w samolocie

Polityk oburzył się bowiem na LOT i fatalne, tfu - skandaliczne warunki w samolocie.

Waszczykowski leciał właśnie do Brukseli i ku jego zaskoczeniu i niezadowoleniu, zamiast super wypasionej klasy biznes w najwygodniejszej maszynie, na jaką LOT mógłby sobie pozwolić, na lotnisku przywitał go samolot tanich linii lotniczych. A to zdecydowanie uwłaczyło jego godności. Ups.

Swym niezadowoleniem i - powtórzmy to - skandaliczną postawą LOT - Waszczykowski podzielił się na Twitterze.

Dziś na rejsowy lot do Brukseli LOT podstawił samolot tanich linii litewskich Get Jet. Skandaliczne warunki lotu dla osób, które nie lecą tam na wakacje lecz do pracy - napisał.

Napisał i szybko posypały się pod jego wpisem krytyczne komentarze - od propozycji latania liniami San Escobar, po zapytania, czym różnią się zwykli szarzy obywatele od pana dyplomaty i burżuja.

Wśród komentarzy znalazł się jeden innego ważnego onegdaj polityka - Radosława Sikorskiego - który zasugerował, by oszczędzić Waszczykowskiemu cierpień i więcej na niego w żadnych wyborach nie głosować.

Na tę jedną wiadomość Waszczykowski nie pozostał głuchy, nie kłócił się jednak, tylko wyjaśnił, skąd jego rozgoryczenie.

I po co to szydzenie. Nikt na tej trasie urzędników nie oczekuje luksusów. Ale trudno lecieć w garniturze i z teczka pełna dokumentów siedząc po turecku w samolocie przystosowanym dla wycieczek wakacyjnych. I tylko tyle i po co ta debata polityczna? - napisał.

LOT odpowiada na oskarżenia

Na skargi pana Waszczykowskiego odpowiedział też wspomniany przez niego przewoźnik. Nie litewskie linie Get Jet, a LOT, który tak polityka skrzywdził.

Jakub Panek, ekspert ds. PR LOT-u zapewnił w rozmowie z Gazeta.pl, że choć na lotnisku Waszczykowskiemu (i co najmniej kilkudziesięciu innym pasażerom) podstawiono inną niż planowana maszynę, to i tak lecące nią osoby mogły poczuć się wystarczająco komfortowo.

Polskie Linie Lotnicze LOT w zastępstwie pięciu uziemionych Boeingów 737 MAX 8 wynajmują cztery samoloty z rodziny Boeing 737: dwa samoloty B737-800 ze 189 miejscami na pokładzie i dwie maszyny B737-400 mogące zabrać na pokład 168 pasażerów - tłumaczył. - Naszym priorytetem jest utrzymanie siatki połączeń i realizacja zaplanowanych lotów. Mimo, że wynajmowane przez nas samoloty są maszynami wcześniejszej od B737 MAX 8 generacji, to pozwalają zaoferować naszym Pasażerom komfortową i bezpieczną podróż  - dodał.

Przeczytaj więcej
Komentarze