18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Była żona wygrała

Kazimierz M. skazany! "Ograniczenie wolności"

Wojciech Kozicki
02.02.2023  12:41
Były premier skazany. Kazimierz M. nie płacił alimentów
Były premier skazany. Kazimierz M. nie płacił alimentów Fot: Piotr Molecki/East News

Były premier PiS Kazimierz M. skazany! Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał wyrok nakazowy. Ex-polityk uznany winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli.

Były premier Kazimierz M., znany ze swojego okrzyku „yes, yes, yes”, skazany na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych. Jak podają „Fakt” i „Super Express”, warszawski sąd wydał wyrok nakazowy i uznał, że niegdysiejszy polityk PiS jest  winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli w okresie od 22 listopada 2021 r. do 18 listopada 2022 r.. 

Były premier skazany. Kazimierz M. nie płacił alimentów

Wyrok nakazowy miał zostać wydany 19 stycznia bez konieczności przeprowadzania rozprawy. Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego sąd może wydać wyrok nakazowy, jeżeli na podstawie zebranych dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości. Obecnie postępowanie znajduje się na etapie doręczenia odpisu wyroku stronom.

Były premier został oskarżony o to, że uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości wyrokami sądu na rzecz pokrzywdzonej. Zarzut obejmuje okres od 22 listopada 2021 roku do 18 listopada 2022 roku. Pokrzywdzoną w tej sprawie jest była żona Kazimierza M., Izabela – pisze TVP Info.

Jak informuje SE.pl, sąd skazał Kazimierza M. na karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Na tym jednak nie koniec, bo były premier musi też zapłacić 320 zł na rzecz Skarbu Państwa za koszty postępowania.

Czytaj także