18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bartłomiej M. zatrzymany! Ulubieniec Macierewicza w rękach CBA

Redakcja
28.01.2019  09:03
Bartłomiej M. zatrzymany! Ulubieniec Macierewicza w rękach CBA
Bartłomiej M. zatrzymany! Ulubieniec Macierewicza w rękach CBA Fot: Bartłomiej M. zatrzymany przez CBARAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, bliski współpracownik Antoniego Macierewicza - Bartłomiej M. został w poniedziałek rano zatrzymany przez CBA. Poza nim w ręce CBA trafiło pięć innych osób.

W poniedziałek rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do mieszkań i zatrzymali sześciu podejrzanych o powoływanie się na wpływy w MON i czerpanie z tego korzyści materialnych. Wśród zatrzymanych jest między innymi Bartłomiej M., były rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej i bliski współpracownik Antoniego Macierewicza.

Oprócz Bartłomieja M. w ręce CBA trafił także były poseł PiS Mariusz Antoni K., który w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w komisji obrony, a także Radosław O. - członek zarządu spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Poza nimi podejrzanych w sprawie jest trzech innych pracowników MON i PGZ, w tym, jak podaje TVP Info, była urzędniczka ministerstwa. 

Z informacji podanych przez CBA wynika, że wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu i tam usłyszą zarzuty.
Śledztwo prowadzone przez CBA dotyczy między innymi powoływania się na wpływy w MON, fałszowania dokumentów, niegospodarności i zawierania umów przez PGZ. Podejrzani mieli czerpać korzyści majątkowe z zarzucanych im praktyk.

ZOBACZ TEŻ:  

Macierewicz o śmierci Adamowicza. Ma zaskakującą teorię

Wypadek Antoniego Macierewicza. Ujawniono koszty naprawy jego limuzyny

Przeczytaj więcej
Komentarze