18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

CBA znowu zatrzymuje! Znany polityk przyjmował łapówki?

Redakcja
31.01.2019  10:34
CBA zatrzymuje biznesmenów
CBA zatrzymuje biznesmenów Fot: FACEBOOK/CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w czwartek rano trzech biznesmenów, którzy mieli wręczać łapówki posłowi na Sejm RP. Jak donosi radio ZET, zamieszany w korupcję polityk to Stefan Niesiołowski.

Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA z Łodzi pod zarzutem wręczania korzyści znanemu polskiemu posłowi. Tym, według doniesień Radia ZET, ma być Stefan Niesiołowski.

W zamian za wręczanie łapówek, biznesmeni mieli otrzymywać szereg profitów. Wśród nich są między innymi intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa. Na ich rzecz zapadać miały też korzystne decyzje podejmowane w instytucjach publicznych i samorządzie łódzkim.

O tym, kim jest poseł zamieszany w aferę korupcyjną, poinformował dziennikarz Radia ZET, Mariusz Gierszewski.

Nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do śledztwa - posłem który miał otrzymywać korzyści od zatrzymanych dziś przez CBA biznesmenów jest Stefan Niesiołowski - napisał na Twitterze.

Doniesienia serwisu komentuje główny zainteresowany, poseł PSL-UED Stefan Niesiołowski.

Nie mam żadnych zarzutów, żadnych łapówek nie brałem, proszę pytać CBA - powiedział dziennikarzom w sejmie.

ZOBACZ: Bartłomiej M. przyjął łapówkę? Pupil Macierewicza połasił się na ogromne pieniądze

Zatrzymania CBA. Bartłomiej M. trafił do aresztu

To już druga w tym tygodniu akcja CBA związana z przyjmowaniem korzyści przez znanych polityków i osoby związane z rządem. W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali sześć osób powiązanych z MON i PGZ, w tym polityka PiS Mariusza Antoniego K. i byłego rzecznika MON Bartłomieja M.

ZOBACZ TEŻ:  Bartłomiej M. trafi za kratki? Sąd w Tarnobrzegu wydał wyrok