18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cejrowski krytykuje obietnice Biedronia. Likwidacja kopalń to katastrofa dla gospodarki?

Redakcja
12.02.2019  11:22
Wojciech Cejrowski, podróżujący boso przez świat, kontra partia Wiosna Biedronia. Program wyborczy jego zdaniem to koszty dla gospodarki i kryzys górnictwa
Wojciech Cejrowski, podróżujący boso przez świat, kontra partia Wiosna Biedronia. Program wyborczy jego zdaniem to koszty dla gospodarki i kryzys górnictwa Fot: Mariusz Gaczynski/East News, Piotr Molecki/East News

Robert Biedroń i partia Wiosna składają kolejne obietnice. Były prezydent Słupska zaprezentował swój program wyborczy, ale nie wszyscy chwalą jego pomysły. Na jego temat wypowiedział się Wojciech Cejrowski.

Robert Biedroń i jego Wiosna zapowiadają zamknięcie wszystkich kopalni węgla w Polsce do 2035 roku. Wojciech Cejrowski w wywiadzie dla Radia Wnet zwrócił uwagę, że ten pomysł może być katastrofalny dla polskiej gospodarki.

Cejrowski kontra partie opozycyjne w Polsce

Cejrowski przy okazji ocenił programy wyborcze partii opozycyjnych w Polsce. Zwrócił uwagę, że nie mają żadnych planów budowlanych. Chcą jedynie odsunąć PiS od władzy, wygrać wybory i dostać się do Parlamentu Europejskiego. Uważa, że Biedroń jako jedyny przedstawił konkretny program wyborczy, co może być przyczyną jego porażki.

Biedroń poszedł w konkrety. I to, mam nadzieję, spowoduje, że nikt nie zagłosuje na tę partię. Te konkretny są potworne – powiedział Wojciech Cejrowski. (youtube.com/Wojciech Cejrowski)

Cejrowski kontra program wyborczy Biedronia (Wiosna)

Cejrowskiemu nie podobają się proponowane przez Biedronia aborcja na żądanie i „mordowanie dzieci”, legalizacja in vitro czyli „eksperymenty genetyczne na ludziach i wywalanie do kibla zarodków” i legalizacja związków partnerskich. Sprzeciwia się także rozdziałowi państwa od Kościoła oraz zniesieniu klauzuli sumienia, które jego zdaniem, są „wolnościami przyrodzonymi człowieka”.

Cejrowski jako przedsiębiorca skrytykował pomysł zamknięcia kopalń w Polsce. Uważa, że likwidacja tak potężnej branży oznacza masowe zwolnienia, które musiałyby się zacząć już teraz. Boleśnie odczułaby to również branża metalurgiczna powiązana z kopalniami, produkująca np. sprzęt do kopalni.

Czy ktoś policzył na Śląsku ile nas Biedroń będzie kosztował? W milionach ludzi i w milionach dolarów poprzez kolejne upadłe branże – zwraca uwagę Cejrowski. (youtube.com/Wojciech Cejrowski)

 

Podróżnik zastanawia się, co z ludźmi, którzy obecnie obecnie edukują się i wydają na to pieniądze, planują karierę zawodową w kopalniach np. jako inżynierzy. Jego zdaniem młode osoby, które właśnie wiążą swoje życie z kopalniami, decydują się na kredyty mieszkaniowe i zakładają rodziny, mogą zostać na lodzie. Zastanawia się, co stanie się z nimi, gdy Robert Biedroń zlikwiduje kopalnie w ciągu maksymalnie 15 lat. Nazwał więc Biedronia "rozwalaczem".

Cejrowski domyśla się także, skąd Biedroń wziął nazwę Wiosna. Zdaniem podróżnika inspirował się góralską piosenką. Jej treść miała brzmieć „Wiosna… każdemu jak sosna”.